Curling – MŚJ-B: Elita nadal nie dla nas

Zakończył się udział polskich reprezentacji na mistrzostwach świata juniorów w curlingu dywizji B. Panowie odpadli z rywalizacji w ćwierćfinale, panie natomiast dotarły do barażu.

Polacy o trzecie miejsce w grupie C grali z Francuzami. Pierwszą partię Biało-Czerwoni przejęli za trzy punkty, w drugiej natomiast oczko zdobyli nasi rywale. Trzeci end zakończył się wynikiem 2:0 dla naszych zawodników, w czwartym zaś ponownie punkt zdobyli Trójkolorowi. W piątej partii Polacy zdobyli już tylko jeden punkt, podobnie jak Francuzi w partii szóstej i siódmej. W ósmym endzie także na konto Biało-Czerwonych trafiło jedno oczko i mecz zakończył się naszym zwycięstwem 7:4.

W tie-breaku grupy A Czesi wygrali 7:3 z Rosjanami, a w grupie B Słoweńcy pokonali Hiszpanów 7:5. Spośród trzech zwycięskich w tej sesji drużyn najlepszy wynik Draw Shot Challenge miała ekipa z kraju byłej Jugosławii i to ona trafiła bezpośrednio do ćwierćfinału. Polacy i Czesi zmierzyli się natomiast w pojedynku o ostatnie wolne miejsce w najlepszej ósemce turnieju.

Pierwszy end tego meczu został wyzerowany, w drugim natomiast nasi zawodnicy zdobyli punkt. W trzeciej partii nasi południowi sąsiedzi wygrali za trzy punkty, a w czwartej za dwa. W piątym endzie Biało-Czerwoni odrobili trzy punkty straty, jednak w szóstym rywale ponownie powiększyli przewagę o dwa oczka. Dzięki wygranym 2:0 w partii siódmej i 1:0 w ósmej Polacy doprowadzili do remisu, a w dogrywce przejęli partię za jeden punkt, wygrywając cały mecz 8:7.

W ćwierćfinale nasi zawodnicy zmierzyli się z Niemcami. Pierwsze dwa endy nasi rywale wygrali 1:0, w trzecim natomiast punkt zdobyli Biało-Czerwoni. Kolejne dwie partie został wyzerowane, w szóstej z kolei nasi zachodni sąsiedzi zdobyli aż cztery punkty. Polacy odpowiedzieli na to jedynie jednopunktowym zwycięstwem w partii siódmej i przegrali cały mecz 2:6. W pozostałych meczach ćwierćfinałowych Chińczycy pokonali 9:3 Łotyszy, Turcy wygrali 8:4 z Duńczykami, a Włosi zwyciężyli 6:3 ze Słoweńcami.

Nasza żeńska reprezentacja również walczyła o trzecie miejsce w tabeli swojej grupy w tie-breaku, mierząc się z Finkami. Pierwszą i drugą partię wygraliśmy 1:0, trzecia została wyzerowana, zaś w czwartej trzy punkty zdobyły nasze rywalki. W piątym endzie Biało-Czerwone wyrównały stan meczu, jednak w szóstym Skandynawki znów wyszły na jednopunktowe prowadzenie. Siódma i ósma partia zostały wygrane 1:0 przez Polki, dzięki czemu w całym meczu triumfowaliśmy 5:4.

W tie-breaku grupy B Czeszki pokonały Łotyszki 5:2. To one spośród drużyn z trzecich miejsc (w grupie C bez konieczności rozgrywania tie-breaka pozycję tę zajęły Słowaczki) miały najlepszy wynik Draw Shot Challenge i weszły do ćwierćfinału, natomiast w meczu barażowym Polki zmierzyły się ze Słowaczkami.

Pierwsze dwie partie wygrały Biało-Czerwone, najpierw za dwa, a potem za jeden punkt. W kolejnych dwóch jednak punktowały nasze rywalki – w trzeciej zdobyły trzy punkty, a w czwartej dwa. W piątym endzie jedno oczko na konto zapisała nasza drużyna, szósty zaś został wyzerowany. W siódmym kolejne zwycięstwo 3:0 odniosły Słowaczki, w ósmym natomiast Polki odrobiły tylko dwa punkty straty i przegrały cały mecz 6:8, odpadając z rywalizacji.

W ćwierćfinałach Szkotki pokonały 8:2 Norweżki, Turczynki wygrały 6:2 ze Słowaczkami, Chinki zwyciężyły 5:3 z Niemkami, a Japonki triumfowały 9:4 nad Czeszkami.

Wojciech Nowakowski2318 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password