Curling – MŚJ-B: Kwestia awansu do elity rozstrzygnięta

Zakończyły się rozgrywane w Östersund mistrzostwa świata juniorów w curlingu dywizji B. Po trzy drużyny męskie i żeńskie uzyskały kwalifikację na turniej elity, który odbędzie się w luty w Gangneung.

W półfinale turnieju panów doszło do niespodzianki – pogromcy Polaków, Niemcy, przegrali 3:7 z Turkami. W drugim meczu Chińczycy pokonali 7:1 Włochów. Mecz finałowy wygrał 5:2 zespół z Dalekiego Wschodu, jednak dużo ważniejszy był mecz o trzecie miejsce, którego stawką było ostatnie miejsce w turnieju elity. W nim Włosi wygrali z Niemcami 5:2, zapewniając sobie tym samym prawo występu w Korei.

Półfinały pań potoczyły się po myśli zespołów z Europy – Turczynki pokonały 6:4 Japonki, a Szkotki wygrał 6:2 z Chinkami. W finale 7:4 triumfował zespół z Wielkiej Brytanii, który w Östersund nie zaznał smaku porażki, natomiast w meczu o trzecie miejsce, ostatnie dające prawo gry na mistrzostwach świata elity, 6:3 zwyciężyły Japonki.

Wojciech Nowakowski2318 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password