Curling – MŚJ-B: Polskie drużyny wciąż w grze

Obie polskie drużyny odniosły porażki ostatniego dnia zmagań grupowych na mistrzostwach świata juniorów w curlingu dywizji B. Przegrane nie przekreśliły jednak szans naszych reprezentantów na grę w fazie play-off turnieju.

Nasza męska reprezentacja w ostatnim meczu grupowym zmierzyła się z niepokonanymi na turnieju w Östersund Niemcami. Pierwszą partię Biało-Czerwoni przejęli za punkt, w drugiej jednak dwa oczka trafiły na konto naszych rywali. Kolejne dwa endy zostały wyzerowane, w piątym zaś 2:0 wygrali nasi zawodnicy. Szósty end ponownie zakończył się wynikiem 0:0, w siódmym zaś dwa punkty zdobyli nasi zachodni sąsiedzi. W ósmej partii oczko na konto zapisali Polacy, wyrównując stan rywalizacji i doprowadzając do dogrywki. W niej jednak przegrali 4:5, ulegając w całym meczu rywalom 4:5.

Niemcy z kompletem zwycięstw zajęli pierwsze miejsce w tabeli grupy C. Drudzy byli Turcy, którzy w niedzielę pokonali Finów 8:3. Ex aequo z Polakami na trzecim miejscu sklasyfikowani zostali po porażce 3:4 z Japończykami Francuzi i między tymi dwiema ekipami rozegrany zostanie tie-break o dalszą grę w turnieju. Zwycięstwem z turniejem pożegnali się Nowozelandczycy, którzy pokonali Hongkończyków 14:7. W grupie A piąte zwycięstwa odnieśli Włosi (9:2 z Rosjanami) i Łotysze (16:1 z Austriakami), a czwarte Czesi (6:3 z Australijczykami). Dzięki zwycięstwu w bezpośrednim pojedynku Azzurri wygrali grupę przed ekipą z Bałkanów, natomiast nasi południowi sąsiedzi zmierzą się ze Sborną w tie-breaku o trzecie miejsce. W grupie B z kolei zwycięską passę kontynuowali Chińczycy, którzy wygrywając mecze z Anglikami (7:1) i Holendrami (8:4) przypieczętowali pierwsze miejsce w tabeli. Drugie miejsce zajęli Duńczycy, którzy w niedzielę przegrali 2:7 ze Słowakami i wygrali 4:3 ze Słoweńcami. Dla ekipy z byłej Jugosławii ważniejsze jednak okazało się zwycięstwo 7:2 z Hiszpanami, dzięki któremu pozostali w grze o fazę play-off – w tie-breaku zmierzą się z zespołem z Półwyspu Iberyjskiego, który czwarte zwycięstwo odniósł pokonując 6:4. Dwoma zwycięstwami z turniejem pożegnali się Węgrzy – wygrali oni 4:2 z Holendrami i 5:3 z Anglikami.

Tabela grupy A mężczyzn:
1. Włochy 5:1 – awans do fazy play-off
2. Łotwa 5:1 – awans do fazy play-off
3. Czechy 4:2 – awans do tie-breaka
3. Rosja 4:2 – awans do tie-breaka
5. Litwa 2:4
6. Australia 1:5
7. Austria 0:6

Tabela grupy B mężczyzn:
1. Chiny 7:0 – awans do fazy play-off
2. Dania 5:2 – awans do fazy play-off
3. Hiszpania 4:3 – awans do tie-breaka
3. Słowenia 4:3 – awans do tie-breaka
5. Słowacja 3:4
6. Węgry 3:4
7. Holandia 2:5
8. Anglia 0:7

Tabela grupy C mężczyzn:
1. Niemcy 7:0 – awans do fazy play-off
2. Turcja 5:2 – awans do fazy play-off
3. Francja 4:3 – awans do tie-breaka
3. Polska 4:3 – awans do tie-breaka
5. Japonia 3:4
6. Nowa Zelandia 3:4
7. Finlandia 2:5
8. Hong Kong 0:7

W bezpośrednim pojedynku o drugie miejsce w grupie A turnieju kobiet Polki stanęły naprzeciw Japonek. Pierwszą partię Azjatki wygrały za dwa punkty, w drugiej natomiast nasze zawodniczki zapisały na konto jedno oczko. Takie same wyniki padły w endzie trzecim i czwartym, w piątym natomiast ekipa z Kraju Kwitnącej Wiśni zdobyła tylko jeden punkt. 1:0 wygrał również Biało-Czerwone w endzie szóstym, jednak po porażce aż 0:5 w siódmej partii poddały mecz przy stanie 3:10.

Szóste zwycięstwo na turnieju odniosły Turczynki (7:4 z Włoszkami) i to one wyszły z pierwszego miejsca z grupy A. O trzecie miejsce rozegrany zostanie tie-break, w którym Polki zmierzą się z Finkami. Swój udział w turnieju zakończył natomiast Austriaczki, które pokonały Słowenki 6:5. W grupie B triumfowały pauzujące w niedzielę Szkotki. Na drugim miejscu znalazły się Norweżki, które przegrały z Czeszkami, ale pokonały Łotyszki. Ze względu na równy bilans bezpośrednich spotkań pomiędzy tymi trzema zespołami, o końcowej klasyfikacji zadecydował Draw Shot Challenge – zgodnie z jego wynikami Skandynawki na pewno zagrają w ćwierćfinale, a pozostałe dwie drużyny zmierzą się ze sobą w tie-breaku o trzecie miejsce. Zwycięskie pożegnanie z turniejem zanotowały Rumunki, które pokonały Hiszpanki 12:7. Z grupy C awans uzyskały Chinki, które wygrały w niedzielę 10:1 z Australijkami, a także Niemki, które zwyciężyły 6:5 ze Słowaczkami, które zajęły trzecie miejsce w grupie.

Tabela grupy A kobiet:
1. Turcja 6:0 – awans do fazy play-off
2. Japonia 5:1 – awans do fazy play-off
3. Finlandia 3:3 – awans do tie-breaka
3. Polska 3:3 – awans do tie-breaka
5. Włochy 2:4
6. Austria 1:5
7. Słowenia 1:5

Tabela grupy B kobiet:
1. Szkocja 6:0 – awans do fazy play-off
2. Norwegia 4:2 – awans do fazy play-off
3. Czechy 4:2 – awans do tie-breaka
3. Łotwa 4:2 – awans do tie-breaka
5. Estonia 2:4
6. Rumunia 1:5
7. Hiszpania 0:6

Tabela grupy C kobiet:
1. Chiny 6:0 – awans do fazy play-off
2. Niemcy 5:1 – awans do fazy play-off
3. Słowacja 4:2 – awans do fazy play-off
4. Anglia 3:3
5. Dania 2:4
6. Nowa Zelandia 1:5
7. Australia 0:6

Wojciech Nowakowski2318 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password