Curling – MŚJ-B: Porażki Polek, zwycięstwo Polaków

Dwie porażki zanotowała żeńska reprezentacja Polski na mistrzostwach świata juniorów w curlingu dywizji B. Ich koledzy z męskiej drużyny w swoim jedynym sobotnim meczu odnieśli natomiast łatwe zwycięstwo.

W porannej sesji Polacy zmierzyli się z Hongkończykami. Pierwsze dwie partie Biało-Czerwoni wygrali 1:0, w trzeciej natomiast Azjaci zdobyli dwa punkty. W kolejnych dwóch endach różnica pomiędzy poziomem obu ekip była najbardziej widoczna – w efekcie nasi zawodnicy wygrali najpierw za cztery, a potem za pięć punktów, budując olbrzymią przewagę nad rywalami. Po wygranej 1:0 w szóstym endzie ekipa z Hong Kongu poddała mecz przy stanie 3:11.

W „polskiej” grupie C ważnym meczem był pojedynek Francuzów z Turkami, wygrany przez Trójkolorowych 6:3. Wobec szóstej wygranej Niemców (7:4 z Nowozelandczykami) te dwie drużyny oraz Polska rozstrzygną w korespondencyjnym pojedynku kwestię awansu z drugiego miejsca, startując do tej walki z takim samym bilansem – czterech zwycięstw i dwóch porażek. Poza grą o fazę play-off są Finowie, którzy pokonali Japończyków 7:4. W grupie A zwycięstwa Łotyszy (8:5 z Czechami) i Rosjan (9:1 z Austriakami) dały im zrównanie się z liderującymi Włochami. Swój mecz wygrali także nie mający szans na walkę o medale Litwini (12:4 z Australijczykami). W grupie B natomiast piąte zwycięstwo odnieśli Chińczycy (6:2 z Duńczykami), trzecie Hiszpanie (7:5 z Węgrami) i Słoweńcy (5:4 ze Słowakami), a drugie Holendrzy (5:4 z Anglikami).

Nasza żeńska reprezentacja w swoim czwartym meczu na turnieju w Östersund zmierzyła się ze Słowenkami. Spotkanie rozpoczęło się od wygranej Polek za trzy punkty w partii pierwszej, jednak tak samo wysoko nasze rywalki zwyciężyły w partii drugiej. W trzecim endzie zespół z kraju byłej Jugosławii wygrał 1:0, czwarty end został wyzerowany, a w piątym kolejny punkt trafił na konto Słowenek. W szóstym oczko na konto zapisały Biało-Czerwone, jednak rywalki ponownie powiększyły o punkt przewagę w endzie siódmym. W ostatniej partii Polki nie zdołały odrobić strat i przegrały 4:6, notując pierwszą porażkę na tym turnieju.

W sesji wieczornej Biało-Czerwone zmierzyły się z niepokonanymi Turczynkami. W pierwszej partii punkt trafił na konto ekipy znad Bosforu, w drugiej natomiast to nasze zawodniczki zdobyły punkt, a w trzeciej dwa. Czwarty i piąty end zakończyły się jednopunktowymi wygranym naszych rywalek, w szóstym zaś 2:0 wygrały Polki. Po tak samo wysokim zwycięstwie Turczynek w partii siódmej na tablicy wyników pojawił się remis 5:5. W ostatniej partii Biało-Czerwone nie wykorzystały jednak przywileju ostatniego zagrania i przegrały 0:1 i cały mecz 5:6.

Turczynki w rozegranym wcześniej meczu pokonały Austriaczki 12:0 i są już pewne wyjścia z grupy. Bezpośredni pojedynek o drugie miejsce stoczą jutro Polki i Japonki, które w sobotę wygrały z Finkami 7:1. W grupie B szóstym zwycięstwem fazę grupową zakończyły Szkotki (7:1 z Czeszkami), czwartą wygraną odniosły Łotyszki (14:5 z Estonkami), trzecią Norweżki (8:3 z Hiszpankami), a drugą Estonki (12:2 z Rumunkami). W grupie C niepokonane po pięciu meczach są Chinki, które wygrały 8:3 z Dunkami. Po cztery zwycięstwa na koncie mają Niemki (6:2 z Angielkami) i Słowaczki (7:6 z Nowozelandkami), a jedno Nowozelandki (7:5 z Australijkami).

Wojciech Nowakowski2318 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password