Curling na wózkach – el. MŚ: Dwa zwycięstwa Polaków

Od wygrania obydwu swoich sobotnich meczów reprezentacja Polski w curlingu na wózkach rozpoczęła swój udział w eliminacjach do mistrzostw świata. Biało-Czerwoni dzięki temu znajdują się na prowadzeniu w tabeli grupy B.

W swoim pierwszym mecz na turnieju w Lohji nasi reprezentanci zmierzyli się z Łotyszami. Biało-Czerwoni zdecydowanie lepiej spisywali się na fińskim lodzie i wygrali siedem z ośmiu partii – pierwszą za dwa punkty, a od drugiej do czwartej oraz od szóstej do ósmej za jeden. Tylko w piątym endzie nasi rywale zdołali zapunktować i zdobyli dwa oczka. W efekcie spotkanie zakończyło się wynikiem 8:2. W pozostałych meczach porannej sesji Japończycy zwyciężyli z Duńczykami 12:0, Finowie wygrali z reprezentacją Chińskiego Tajpej 14:1, a Estończycy pokonali Czechów 9:6.

W sesji popołudniowej swoje mecze rozegrały drużyny z grupy A. Szwedzi triumfowali 8:2 nad Włochami, Słowacy rozgromili 12:0 Turków, Słoweńcy wygrali 11:3 z Izraelczykami, a Anglicy pokonali 6:2 Szkotów. Dla Anglików i Słowaków było to drugie zwycięstwo na tym turnieju, zaś Słoweńcy i Szwedzi triumfowali po raz pierwszy.

O 18:30 czasu lokalnego Polacy ponownie wyszli na lód, aby zagrać przeciwko reprezentacji Czech. Pierwsze trzy partie padły łupem Biało-Czerwonych – kolejno za dwa, jeden i trzy punkty. Czwartego enda 2:0 wygrali nasi południowi sąsiedzi, polski zespół odpowiedział na to jednak czteropunktową wygraną w endzie piątym. W szóstej partii oczko na konto zapisali nasi rywale, ale w siódmej punkt zdobyli nasi zawodnicy, po czym Czesi poddali spotkanie przy stanie 3:11, co dało nam drugie zwycięstwo w Lohji. Podobnym osiągnięciem mogą pochwalić się Japończycy, którzy nie dali szans reprezentacji Chińskiego Tajpej, pokonując ją 20:1, a także Finowie, którzy wygrali 8:5 z Duńczykami. Pierwsze zwycięstwo natomiast odnieśli Łotysze, którzy zwyciężyli z Estończykami 7:6.

W niedzielę Polaków czeka tylko jedno spotkanie. Rywalami drużyny pod przywództwem Macieja Karasia będzie ekipa z Chińskiego Tajpej.

Tabela grupy A:
1. Anglia 2:0
1. Słowacja 2:0
3. Słowenia 1:1
3. Szkocja 1:1
3. Szwecja 1:1
3. Turcja 1:1
7. Izrael 0:2
7. Włochy 0:2

Tabela grupy B:
1. Finlandia 2:0
1. Japonia 2:0
1. Polska 2:0
4. Estonia 1:1
4. Łotwa 1:1
6. Chińskie Tajpej 0:2
6. Czechy 0:2
6. Dania 0:2

Wojciech Nowakowski2408 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password