Curling na wózkach – el. MŚ: Finowie i Szkoci z kwalifikacją

Reprezentacje Finlandii i Szkocji zagrają na mistrzostwach świata w curlingu na wózkach. Kwalifikację na marcową imprezę wywalczyły podczas kończącego się dzisiaj turnieju eliminacyjnego w Lohji.

Ponieważ awans na mistrzostwa uzyskiwały dwie najlepsze drużyny, najważniejszymi meczami były poranne półfinały. W jednym Finowie pokonali Słowaków 8:2, w drugim natomiast Szkoci wygrali z Anglikami 13:3. W finale Skandynawowie zwyciężyli 6:4 i zdobyli złote medale turnieju rozgrywanego przed własną publicznością, natomiast w meczu o brąz 9:1 triumfowali nasi południowi sąsiedzi.

Kolejność końcowa turnieju:
1. Finlandia – Vesa Leppanen, Sari Karjalainen. Yrjo Jaaskelainen, Markku Karjalainen (skip)
2. Szkocja – Robert McPherson, Hugh Nibloe, Gregor Ewan, Eileen Neilson (skip), Angie Malone (rezerwowa)
3. Słowacja – Monika Kunkelova, Peter Zatko, Dusan Pitonak, Radoslav Duris (skip), Imrich Lyocsa (rezerwowy)

Polska – Agnieszka Kachel, Bogusław Sondej, Jarosław Gosz, Maciej Karaś (skip), Agata Szymborska (rezerwowa) – odpadli w barażu

Mistrzostwa świata w curlingu na wózkach odbędą się w dniach 4-11 marca w południowokoreańskim Gangneung. Tytułu sprzed roku bronić będą Rosjanie. Będzie to dwunasta edycja tych rozgrywek.

Wojciech Nowakowski2408 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password