Curling na wózkach – el. MŚ: Jednak nie dla nas mistrzostwa

Polska reprezentacja w curlingu na wózkach pomimo dobrych wyników zakończyła swój udział w eliminacjach do mistrzostw świata. Biało-Czerwoni przegrali spotkanie o wejście do półfinału z Anglikami.

W porannej sesji Polacy kończyli fazę grupową meczem z Finami. Pierwszą partię wygraliśmy, druga została wyzerowana, natomiast w trzeciej nasi rywale zdobyli dwa punkty, a w czwartej cztery. W piątym endzie Biało-Czerwoni o punkt zmniejszyli stratę, jednak w szóstym kolejne dwa oczka trafiły na konto Finów, a po siódmym endzie, wygranym przez nich 1:0, Polacy poddali mecz przy stanie 2:9, zajmując ostatecznie drugie miejsce w grupie. Swoje czwarte zwycięstwa odnieśli Japończycy (9:6 z Estończykami) i Czesi (13:0 z reprezentacją Chińskiego Tajpej), a trzecie Łotysze (11:1 z Duńczykami).

Tabela grupy B:
1. Finlandia 6:1 – awans do półfinału
2. Polska 5:2 – awans do barażu
3. Estonia 4:3 – awans do tie-breaka
3. Japonia 4:3 – awans do tie-breaka
5. Czechy 4:3
6. Łotwa 3:4
7. Dania 2:5
8. Chińskie Tajpej 0:7

Po południu rozegrano tie-breaki pomiędzy drużynami, które zajęły ex aequo trzecie miejsca w grupach. W nich Estończycy pokonali 10:8 Japończyków, a Anglicy 8:3 Szwedów. To właśnie Wyspiarze zostali kolejnymi rywalami Biało-Czerwonych.

Wszystkie partie w naszym spotkaniu barażowym zakończyły się wynikiem 1:0. Pierwsze dwa endy wygrali Anglicy, w trzecim zaś triumfowali Polacy. Kolejne trzy partie padły już łupem naszych rywali, a dopiero w siódmej my zdobyliśmy drugi punkt. W ostatnim endzie nie zdołaliśmy już odrobić strat i przegraliśmy mecz 2:5, żegnając się tym samym z marzeniami o starcie na marcowym czempionacie w Korei Południowej. W drugim barażu Słowacy pokonali 6:2 Estończyków.

Wojciech Nowakowski2403 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password