Curling na wózkach – el. MŚ: Najpierw porażka, potem ważne zwycięstwo

Ze zmiennym szczęściem polska reprezentacja w curlingu na wózkach rozegrała kolejne dwa spotkania eliminacji do mistrzostw świata. W Lohji Biało-Czerwoni po raz pierwszy poznali smak porażki, ale później odnieśli zwycięstwo, które może mieć kluczowe znaczenie w walce o wyjście z grupy.

W porannym meczu z Duńczykami Polacy wygrali tylko partię numer dwa, zdobywając w niej jeden punkt. Wcześniej nasi rywale wygrali również 1:0, podobnie jak w trzecim endzie, natomiast w czwartym i piątym zdobyli po trzy oczka. Po jednopunktowych wygranych Duńczyków w partii szóstej i siódmej wynik wynosił 10:1, co oznaczało, że w ostatniej partii nie zdołamy już odrobić strat, wobec czego mecz się zakończył. Zarówno dla nas była to pierwsza przegrana, jak i dla naszych rywali pierwsze zwycięstwo na turnieju. Nieznanej do tej pory goryczy porażki zasmakowali też Japończycy, którzy ulegli Czechom 5:9. W pozostałych dwóch meczach zwyciężyli Finowie (12:6 z Łotyszami) oraz Estończycy (17:4 z reprezentacją Chińskiego Tajpej).

W sesji popołudniowej na lodzie pojawiły się drużyny z grupy A. Czwarte zwycięstwa odnotowali Słowacy (9:2 z Anglikami) i Szkoci (7:3 ze Szwedami), trzecie Słoweńcy (10:5 z Włochami), a drugie Turcy (9:1 z Izraelczykami).

Wśród wieczornych spotkań grupy B rozegrano pojedynek pomiędzy Polakami i Japończykami. Pierwszą partię wygraliśmy za jeden punkt, jednak w drugiej dwa oczka trafiły na konto Azjatów. W kolejnych dwóch endach Biało-Czerwoni zwyciężyli 1:0, jednak w piątym trzy punkty zdobył zespół z Kraju Kwitnącej Wiśni. Nasz zespół odpowiedział tak samo wysoką wygraną w partii szóstej, w siódmej natomiast Japończycy wygrali za punkt i wyrównali stan meczu przed ostatnim endem. W nim punkt na wagę zwycięstwa 7:6 zdobyli Polacy, którzy tym samym odnieśli ważne zwycięstwo w walce z bezpośrednim rywalem w walce o wyjście z grupy. Podobnie jak Biało-Czerwoni, czwarty raz na tym turnieju triumfowali Estończycy (6:5 z Finami), natomiast drugie wygrane zanotowali Łotysze (13:0 z reprezentacją Chińskiego Tajpej) i Czesi (11:5 z Duńczykami).

We wtorek Polacy zagrają tylko jeden mecz – ich rywalami będą Estończycy. Zwycięzca tego spotkania praktycznie zapewni sobie wyjście z grupy.

Tabela grupy A:
1. Słowacja 4:1
1. Szkocja 4:1
3. Anglia 3:2
3. Słowenia 3:2
3. Szwecja 3:2
6. Turcja 2:3
7. Włochy 1:4
8. Izrael 0:5

Tabela grupy B:
1. Estonia 4:1
1. Finlandia 4:1
1. Polska 4:1
4. Japonia 3:2
5. Czechy 2:3
5. Łotwa 2:3
7. Dania 1:4
8. Chińskie Tajpej 0:5

Wojciech Nowakowski2403 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password