Curling na wózkach – MŚ: Norwegowie ze złotem

Reprezentacja Norwegii wygrała rozgrywane w Gangneung mistrzostwa świata w curlingu na wózkach. Obok Skandynawów na podium stanęli też Rosjanie i Szkoci.

Fazę wstępną wygrała ekipa Sbornej, która z dziewięciu meczów wygrała osiem, przegrywając jedynie ostatni mecz z Kanadyjczykami. Bezpośredni awans do fazy play-off wywalczyli natomiast Szkoci oraz Chińczycy – obie te drużyny miały na koncie sześć wygranych. W walce o medale pozostali też Kanadyjczycy i Norwegowie, którzy zmierzyli się w tie-breaku, wygranym przez Skandynawów 5:4.

Fazę play-off rozpoczęły mecze pierwszej drużyny w tabeli z drugą i trzeciej z czwartą. W tym pierwszym spotkaniu Rosjanie pokonali Szkotów 4:2, awansując tym samym do finału, w drugim zaś Norwegowie wygrali z Chińczykami 6:3. W meczu półfinałowym ekipa z Wielkiej Brytanii musiała uznać wyższość Skandynawów, ulegając im 3:7. Norwegowie poszli za ciosem i wygrali też finał, w którym zwyciężyli z Rosjanami 8:3. Brązowy medal wywalczyli Szkoci, pokonując Chińczyków 9:5.

Podium mistrzostw świata w curlingu na wózkach 2017:
1. Norwegia (Sissel Loechen, Ole Fredrik Syversen, Jostein Stordahl, Rune Lorentsen – skip, Rikke Iversen – rezerwowa)
2. Rosja (Daria Szczukina, Aleksander Szewczenko, Konstantin Kurochtin, Andriej Smirnow – skip, Marat Romanow – rezerwowy)
3. Szkocja (Robert McPherson, Hugh Nibloe, Gregor Ewan, Aileen Neilson – skip, Angie Malone – rezerwowa)

Wojciech Nowakowski2409 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password