Curling: Polskie drużyny poznały ostatnich rywali

eccc2013W duńskim Tårnby zakończyły się curlingowe Mistrzostwa Europy grupy C. Awans do grupy B, która wspólnie z grupą A rywalizować będzie w listopadzie w Stavanger, wywalczyli Walijczycy i Rumuni wśród mężczyzn oraz Białorusinki i Słowenki wśród kobiet.

Pierwszą fazę turnieju panów na pierwszym miejscu zakończyli Walijczycy, którzy z siedmiu spotkań przegrali tylko jedno – ze Słoweńcami. Drużyna dowodzona przez Adriana Meikle nie miała okazji do rewanżu – w pierwszym meczu fazy finałowej pokonała ona drugą w tabeli Rumunię 8:5, zapewniając sobie tym samym awans do grupy B. W meczu trzeciej drużyny z czwartą Słoweńcy przegrali z Serbami 4:9 i to drużyna z Bałkanów rywalizowała z Rumunami o drugie miejsce premiowane awansem. Zwycięstwo 9:5 w tym spotkaniu odniosła ekipa Bogdana Colceriu, uzupełniając tym samym stawkę zaplecza europejskiej elity. Jednocześnie zdobyli oni srebrny medal turnieju w Tårnby – pierwszy krążek w historii rumuńskiego curlingu.

Awans do grupy B uzyskały:

Walia – Adrian Meikle (skip), James Pougher, Andrew Tanner, Garry Coombs, Rhys Phillips

Rumunia – Bogdan Colceriu (skip), Allen Coliban, Stefan Bodea, Bogdan Taut


W rywalizacji pań wystąpiły tylko cztery drużyny, wobec czego w pierwszej fazie każda drużyna zagrała z każdą dwa razy. Na pierwszym miejscu w tabeli uplasowały się Słowenki, które w meczu o zwycięstwo w grupie C zmierzyły się z Białorusinkami. Drużyna Aliny Pawliuczyk zrewanżowała się rywalkom za dwie porażki we wcześniejszej fazie i wygrała 9:8, awansując tym samym do grupy B. Słowenki z kolei musiały rozegrać jeszcze jedno spotkanie – tym razem ich przeciwniczkami były Słowaczki, które w barażu o trzecie miejsce w fazie wstępnej pokonały 8:6 Chorwatki. W tym samym stosunku punktów przegrały one jednak z drużyną Valentiny Jurinčič, która mogła się cieszyć z promocji do wyższej grupy.

Awans do grupy B uzyskały:

Białoruś – Alina Pawliuczyk (skip), Natalia Swerżynskaja, Eugene Orlis, Jekateryna Kiriłowa, Arina Swerżynskaja

Słowenia – Valentina Jurinčič (skip), Anja Kresnik, Petra Klemenc, Tjaša Jazbec

Wojciech Nowakowski2409 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password