Curling: PZC bez prezesa

Marek Jóźwik zrezygnował ze stanowiska prezesa Polskiego Związku Curlingu. Dymisja została przyjęta przez zarząd Związku.

Były lekkoatleta, olimpijczyk z Monachium, był prezesem PZC od jego powstania w 2003 roku. Działania zarządu pod jego kierownictwem były poddawane szerokiej krytyce – kontrole Ministerstwa Sportu i Turystyki wykazywały szereg nieprawidłowości w wydatkowaniu dotacji z budżetu państwa. Ponadto w trakcie urzędowania Jóźwika usunięto ze Związku kluby członkowskie, które domagały się jego dymisji, a on sam w trakcie jednego z zebrań zarządu razem z ówczesnym sekretarzem generalnym Andrzejem Janowskim zerwał kworum, nie podpisując listy obecności, dzięki czemu zachował pozycję.

Sytuacja w Polskim Związku Curlingu skutkowała wnioskiem o wprowadzenie kuratora, odrzuconym jednak przez sąd. Po ostatniej kontroli Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz ukazujących się w mediach opisach sytuacji w Związku minister Witold Bańka nie przeznaczył na dotacje dla PZC żadnych pieniędzy oraz zapowiedział złożenie kolejnego wniosku o kuratora.

Wojciech Nowakowski2410 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password