Cwalina gra dalej.

Adam Cwalina, jedyny polski badmintonista startujący w tym tygodniu wygrał w parze z Holendrem Koenem Ridderem mecz pierwszej, a kilka godzin później drugiej rundy turnieju Yonex Belgian International.

Polak wobec kontuzji swojego stałego partnera deblowego Michała Łogosza gra obecnie z partnerem z Holandii. Brak zgrania był widoczny w pierwszym secie meczu ze Szwedami Joelam Jonanssonem – Bergiem i Nico Ruponenem. Między Cwaliną a Ridderemm doszło do kilku nieporozumień, skutkujących punktami dla przeciwników. Mimo to set był bardzo zacięty i zakończył się grą na przewagi. Nieco więcej szczęścia dopisało w tym momencie szwedom i to oni zeszli na przerwę z wygraną 24;22. W kolejnych dwóch setach było już widać, że para polsko – holenderska zaczyna się dogrywać w warunkach meczowych. Odbiło się to od razu na ich skuteczności i precyzji, a przede wszystkim na tablicy wyników. Cwalina i Ridder wygrali kolejne dwie części meczu do 15 i do 14 i awansowali do drugiej rundy. Jeszcze dziś zmeirzyli się w niej z reprezentantami gospodarzy Putem Marijnem i Florisem Oleffe. Belgowie, którzy do turnieju głównego przebijali się przez kwalifikacje nie stanowili wielkiegozagrożenia dla rozkręcającej się z wymiany na wymianepary polsko-holenderskiej. Oba sety meczu miały podobny przebieg – do stanu około 7:7 wyrównany, potem klika z rzędu punktów na koncie Cwaliny i Riddera, wypracowanie bezpiecznej przewagi i spokojne kontrolowanie przebiegu gry. Po 21 minutach sprawa była załatwiona – 21:11 i 21:17 i awans do 1/4 finału. Jutro Polak i Holender zmierzą się o awans do najlepszej czwórki z deblem z Tajwanu: Tzu Chieh Tien i Po Han Yang, którzy podobnie jak Belgowie przebijali się przez eliminacje, ale już w turnieju głównym pokonali rozstawionych z numerem 1. Holendrów de Ruitera i Khodabux.


Tymczasem w Chinach trwa wielki turniej Li Ning China Open należący do kategorii Super Series. Dotarł on już do fazy półfinałów. Polacy nie startują. Oto zestawienie par półfinałowych (sobota przed południem polskiego czasu):

Singiel mężczyzn: Long Chen (Chiny) – Pengyu Du (Chiny); Ajay Jayaram (Indie) – Yun Hu (Hongkong)

Singiel kobiet: Yihan Wang (Chiny) – Sapsiree Taerattanachai (Tajlandia); Yanjiao Jiang (Chiny) – P.V. Sindhu (Indie)

Debel mężczyzn: Endo/Hayakawa (Japonia) – Issara/Jongjit (Tajlandia); Chai/Zhang (Chiny) – Hong/Shen (Chiny)

Debel kobiet: Bao/Zhong (Chiny) – Goh/Lim (Malezja); Matsuo/Naito (Japonia) – Cheng/Luo (Chiny)

Mikst: Xu/Ma (Chiny) – Chan/Goh (Malezja); Qiu/Tang (Chiny) – Prapakamol/Thoungthongkam (Tajlandia)


Na Litwie odbywa się natomiast juniorski Yonex Lithuanian Junior 2012, w którym startuje liczna reprezentacja Polski. W singlu mężczyzn do 1/8 finału dotarli Krzysztof Jakowczuk, Piotr Wasiluk, Maciej Dąbrowski, Dominik Ziętek i Mateusz Biernacki. Do tej samej fazy turnieju singlistek awansowały już Karolina JanowskaPaulina Kaczorowska, Justyna Lenczewska, Maria Taraszkiewicz i Magda Konieczna. W ćwierćfinale miksta zameldowali się Dominik Ziętek i Adrianna Tataj oraz Maciej Dąbrowski z Marią Taraszkiewicz i Piotr Wasiluk z Karolina Janowską – te dwie ostatnie pary powalczą o półfinał turnieju. Polskie deble gier jeszcze nie rozpoczęły.  Turniej w Kaunas potrwa do niedzieli.

Bartosz Szafran4865 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password