Cwalina i Łogosz odpadli – piątka prawie w Londynie

Adam Cwalina i Michał Łogosz przegrali w II rundzie turnieju India Open. Tymczasem BWF ogłosiło dziś przedostani ranking przed "olimpijskim" zaplanowanym na 3 maja.

Przeciwnikami Cwaliny i Łogosza byli Chińczycy Wei Hong i Ye Shen. Azjaci byli wyraźnie lepsi, nie pozostawili naszym deblistom większych złudzeń pokonując ich w trwającym 25 minut meczu 21:10 i 21:17. To koniec polskich występów w stolicy Indii.

Tymczasem BWF ogłosił kolejny ranking badmintonistów. Za tydzień – 3 maja – pojawi się ranking, na podstawie którego przyznane zostaną przepustki na Igrzyska w Londynie.

Lokaty najlepszych Polaków w rankingu BWF na 26.04.2012

Przemysław Wacha – 32. miejsce (gdyby dziś decydowano olimpijskich nominacjach pojechałby do Londynu – wśród potencjalnych kwalifikantów zajmuje obecnie 21 – 22. miejsce – awansuje 38)

Kamila Augustyn – 78. miejsce (bez szans w zasadzie na występ w Londynie)

Adam Cwalina – Michał Łogosz – 21. miejsce (awans o 1 miejsce – według moich prowizorycznych wyliczeń zajmują 12. miejsce w "rankingu olimpijskim" – a kwalifikuje się 16 par – słabszy występ w New Delhi może sprawę skomplikować, ale raczej nie na tyle, by wypchnąć Polaków poza Igrzyska)

Nadieżda Zięba i Robert Mateusiak – 19. miejsce (awans o 6 miesjc – w zasadzie awans w 99%)

Reasumując możemy być niemal pewni wystepu pięciorga polskich badmintonistów w Londynie, ale poczekajmy do 3 maja.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password