Czas na MŚ w kolarstwie torowym

Już w środę w australijskim Melbourne rozpoczną się MŚ w kolarstwie torowym. Kolarze powalczą o medale i cenne punkty do rankingu olimpijskiego. Mistrzostwa w Melbourne zakończą kwalifikacje olimpijskie.

W tej chwili w najbardziej klarownej sytuacji jest konkurencja omnium kobiet. Polska zajmuje w rankingu 4. miejsce, dzięki bardzo dobrym wystepom Małgorzaty Wojtyry, która w Melbourne jest naszą największą nadzieją.

W dobrej sytuacji są też nasi drużynowi sprinterzy. W rankingu Polacy zajmują ostatnią lokatę dającą awans z europejskiej puli na igrzyska. Tuż za nimi plasują się Holendrzy i to walka z „pomarańczowymi” zadecyduje o naszym być albo nie być w Londynie. Faworytami tej rywalizacji wydają się być „biało-czerwoni”.

Spore szanse na awans olimpijski zachowuje również Rafał Ratajczyk, który startuje w konkurencji omnium. Polak obecnie zajmuje miejsce na styku awansu olimpijskiego i w Melbourne będzie musiał pokazać się z dobrej strony.

Za zwycięstwa w konkurencji omnium będzie można zdobyć ogromną liczbę – 500 punktów rankingowych. Polacy do 8 kwietnia powalczą o powiększenie naszej olimpijskiej reprezentacji nawet o 5 osób. Do Melbourne pojechało łącznie 8 kolarzy.

Skład reprezentacji Polki na MŚ w Melbourne:

Mężczyźni:

Rafał Ratajczyk

Damian Zieliński

Maciej Bielecki

Kamil Kuczyński

Adrian Tekliński

Kobiety:

Małgorzata Wojtyra

Katarzyna Pawłowska

Eugenia Bujak

Obszerne relacje z Melbourne już od środy!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password