Czas na Wrocław (26) – Pływanie w płetwach

Pływanie w płetwach może być jedną z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportowych, jakie zobaczymy podczas The World Games we Wrocławiu. Kibice zgromadzeni w Hali Obrita będą mogli liczyć na niezapomniane emocje?

Finswimming polega na jak najszybszym pokonaniu wyznaczonego dystansu w akwenie otwartym lub – tak jak będzie to podczas TWG we Wrocławiu – basenie z użyciem monopłetwy lub płetw klasycznych pod wodą lub po jej powierzchni. Jako dyscyplina sportu powstała dopiero w latach 60. XX wieku, po utworzeniu Światowej Federacji Nurkowej w 1958 roku.

W trakcie każdego startu zawodnicy wyglądają jak ryba w wodzie – i tak się czują. Pływacy urzekają koordynacją ruchu, jak i prędkością podczas zawodów. Potrafi ona dojść nawet do kilkunastu kilometrów na godzinę.

W monopłetwie niemożliwe jest pływanie stylem tj. kraul, jednak realne jest pływanie delfinem – wymaga to od zawodnika większej wprawy. Monopłetwa pozwala również pływać około 12 kilometrów na godzinę. Podczas zawodów organizuje się dwie konkurencje w tym sprzęcie – pływanie po powierzchni wody i pod jej powierzchnią wraz z butlą na sprężone powietrze.

Podczas The World Games 2017 od 21 – 22 lipca pływacy będą rywalizować w wyścigach z podwójnymi płetwami oraz z płetwą pojedynczą. Na basenie Orbita będą walczyć o 14 kompletów medali.

Kiedy? PROGRAM

Gdzie? HALA ORBITA

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password