Czwórbój nowoczesny – kwal. do YOG: Kasperczak z biletem do Buenos Aires!!!

Kamil Kasperczak wywalczył kwalifikację na młodzieżowe igrzyska olimpijskie. W kontynentalnych zawodach kwalifikacyjnych w czwórboju nowoczesnym w Caldas da Rainha Polak zajął trzecie miejsce.

Fot.: Jan Korsak

W szermierce najlepszy był nasz reprezentant, który wygrał 26 pojedynków w rundzie wstępnej, przegrywając w rundzie bonusowej. Drugie miejsce zajął Węgier Ferenc Válik (25+0 wygranych), a trzecie Włoch Giorgio Malan (24+3 wygrane).

Na pływalni najlepszy czas (1:58.06) uzyskał Malan, który tym samym objął prowadzenie w klasyfikacji łącznej. Na drugie miejsce spadł Kasperczak, który wynikiem 2:04,90 wyrównał swój rekord życiowy. Na trzeciej pozycji znalazł się Rosjanin Jegor Gromadskij, który miał też trzeci czas pływania (2:01,62).

Do kombinacji Malan startował cztery sekundy przed Kasperczakiem i dziewięć przed Gromadskim. Ta trójka stanęła też ostatecznie na podium, z tym że nasz reprezentant został wyprzedzony przez Rosjanina. Całe trio oprócz medali, pucharów i maskotek zdobyło też bilet na przyszłoroczne młodzieżowe igrzyska olimpijskie w Buenos Aires.

Kasperczak będzie czwartym Polakiem startującym na tej imprezie w czwórboju – w Singapurze w 2010 roku Polskę reprezentowali Anna Maliszewska i Karol Dziudziek, a w Nankinie w 2014 roku wystąpił Bartosz Hoffmann.

Dzień wcześniej w Caldas da Rainha rozegrano zmagania dziewcząt. Kwalifikację wywalczyły Węgierka Michelle Gulyás, Hiszpanka Laura Heredia oraz Włoszka Beatrice Mercuri.

Wyniki chłopców:
1 Giorgio Malan (Włochy) 1156 pkt.
2. Jegor Gromadskij (Rosja) 1145 pkt.
3. Kamil Kasperczak (Polska) 1137 pkt.

Wyniki dziewcząt:
1. Michelle Gulyás (Węgry) 1062 pkt.
2. Laura Heredia (Hiszpania) 1032 pkt.
3. Beatrice Mercuri (Włochy) 1029 pkt.

Za informacje z Portugalii oraz zdjęcia serdecznie dziękujemy trenerowi Janowi Korsakowi.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Wojciech Nowakowski2407 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password