Czwórbój nowoczesny – MEJ: Odległe miejsca naszych sztafet

Dziewiąte miejsce dziewcząt i ósme chłopców – to wyniki naszych sztafet z ostatniego dnia zmagań na mistrzostwach Europy juniorów w czwórboju nowoczesnym w Caldas da Rainha. Dwoma złotymi medalami imprezę zakończyli Węgrzy.

W szermierce żeńskich sztafet po 25 wygranych odniosły Francuzki Axelle Gros i Emma RIff oraz Węgierki Michelle Gulyás i Luca Barta. Na trzecim miejscu natomiast z 23 wygranymi na konce ex aequo sklasyfikowane zostały Włoszki Alice Rinaudo i Beatrice Mercuri oraz Brytyjki Zoe Davison i Olivia Green. Nasze reprezentantki Katarzyna Ligęza i Wiktoria Wierzba wygrały 10 walk i zajęły dziewiąte miejsce.

Konkurencję pływacką również wygrały Węgierki (2:00,07), dzięki czemu objęły samodzielne prowadzenie przed Francuzkami, które uzyskały trzeci czas (2:04,47). Na mecie rozdzieliły je Brytyjki z wynikiem 2:04,38, dzięki czemu to one, a nie wolniejsze o 0,31 s Włoszki były trzecie. Na dziewiąte miejsce dzięki rezultatowi 2:11,22 awansowały Polki.

Na starcie kombinacji Węgierki miały osiem sekund przewagi nad Francuzkami i 26 nad Brytyjkami. Po zaciętej walce pomiędzy dwiema najlepszymi sztafetami tych zawodów złoto trafiło ostatecznie do kraju naszych bratanków, natomiast Trójkolorowe zadowolić musiały się srebrem. Na najniższym stopniu podium stanęły z kolei Włoszki. Polki zakończyły zmagania na dziewiątej pozycji.

1. Michelle Gulyás/Luca Barta (Węgry) 1142 pkt.
2. Axelle Gros/Emma Riff (Francja) 1140 pkt.
3. Alice Rinaudo/Beatrice Mercuri (Włochy) 1085 pkt.

9. Katarzyna Ligęza/Wiktoria Wierzba (Polska) 976 pkt.

Wśród chłopców najlepiej na szermierczej planszy spisali się Białorusini Mikita Iwarouski i Aleksiej Churs, którzy wygrali 25 pojedynków. Jedną wygraną mniej odnieśli Węgrzy Barnabás Burcsik i Balázs Szép, a trzy mniej Niemcy Max Schaefers i Jan Kauffmann. Z 13 zwycięstwami na koncie ósme miejsce zajęli Polacy Paweł Adach i Michał Jaszczerski.

W pływaniu najlepsi z czasem 1:49,28 byli Rosjanie Siergiej Kolbasienko i Timofiej Czuprinin. Na drugim miejscu uplasowali się Iwarouski i Churs (1:50,10), a na trzecim Francuzi Jean Baptiste Mourcia i Xavier Dufour (1:55,50). Na czele klasyfikacji łącznej nie doszło do zmian – prowadzili Białorusini przed Węgrami i Niemcami. Polacy, którzy uzyskali rezultat 1:56,22, również pozostali na ósmym miejscu.

Na starcie kombinacji Białorusini mieli 17 sekund przewagi nad Węgrami i 34 nad Niemcami. Mając jednak najsłabszy w stawce czas biegu ze strzelaniem Iwarouski i Churs spadli na trzecie miejsce, wyprzedzeni przez Węgrów, którzy wywalczyli złoto, a także Francuzów, którzy zdobyli srebro. Adach i Jaszczerski zakończyli zmagania na ósmej pozycji.

1. Barnabás Burcsik/Balázs Szép (Węgry) 1235 pkt.
2. Jean Baptiste Mourcia/Xavier Dufour (Francja) 1214 pkt.
3. Mikita Iwarouski/Aleksiej Churs (Białoruś) 1204 pkt.

8. Paweł Adach/Michał Jaszczerski (Polska) 1133 pkt.

Za wyniki serdecznie dziękujemy trenerowi Marcinowi Horbaczowi.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Wojciech Nowakowski2264 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.