Czwórbój nowoczesny – MEJ: Ósme miejsce Polaków

Polska sztafeta mieszana zajęła ósme miejsce na mistrzostwach Europy juniorów w czwórboju nowoczesnym w Caldas da Rainha. Wygrali Włosi przed Rosjanami i Węgrami.

W szermierce rozegrano jedynie rundę rankingową, rezygnując z bonusowej. 28 zwycięstw odnieśli Węgrzy Anna Turbucz i Gergő Salga. Drugie miejsce zajęli Hiszpanie Laura Heredia i Cristian Chamizo z trzema zwycięstwami mniej, a na trzecim ex aequo z 24 wygranymi na koncie uplasowali się Rosjanie Tatiana Fomina i Paweł Babanin oraz Niemcy Emma Schönborn i Pele Uibel. Nasi reprezentanci Aleksandra Sobolewska i Kamil Kasperczak zajęli szóste miejsce z wynikiem 19 wygranych pojedynków.

Pływanie z czasem 1:55,03 wygrali Włosi Elena Micheli i Giorgio Malan, wyprzedzając Rosjan (1:56,16) i Polaków (1:58,10). Prowadzenie utrzymali Węgrzy, Rosjanie awansowali na drugie miejsce, a Włosi na trzecie. Sobolewska i Kasperczak po dwóch konkurencjach zajmowali piątą pozycję.

Do kombinacji Turbucz wystartowała 15 sekund przed Fominą i 18 przed Micheli. Przez długi czas te trzy sztafety trzymały się blisko siebie, jednak na ostatnim okrążeniu biegu walka o złoto rozstrzygnęła się pomiędzy Rosjanami i Włochami na korzyść tych drugich. Sborna zakończyła zatem zmagania ze srebrem, a brąz po udanym finiszu wywalczyli Węgrzy. Nasza sztafeta uplasowała się na ósmym miejscu.

Wyniki:
1. Elena Micheli/Giorgio Malan (Włochy) 1178 pkt.
2. Tatiana Fomina/Paweł Babanin (Rosja) 1167 pkt.
3. Anna Turbucz/Gergő Salga (Węgry) 1158 pkt.

8. Aleksandra Sobolewska/Kamil Kasperczak (Polska) 1081 pkt.

Za wyniki serdecznie dziękujemy trenerowi Marcinowi Horbaczowi.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Wojciech Nowakowski2376 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password