Czwórbój nowoczesny – MPJ: Drzonkowianie ze złotymi medalami

W Warszawie odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w czwórboju nowoczesnym. Złote medale zdobyli reprezentanci ZKS-u Drzonków – wśród dziewcząt triumfowała Aleksandra Sobolewska, a wśród chłopaków Kamil Kasperczak.

Sobolewska olbrzymią część przewagi uzyskała na szermierce – wygrywając 27 z 33 walk uzyskała wynik 278 pkt., a druga w tej konkurencji startująca gościnnie Viktorija Marciulionyte z 21 zwycięstwami na planszy miała 236 pkt. Na pływalni zawodniczka ZKS-u Drzonków uzyskała drugi czas (2:17,87 – 0,77 s straty do Darii Niedziałkowskiej), umacniając się na pozycji liderki, startując do kombinacji z 48-sekundową przewagą nad Niedziałkowską. Bieg połączony ze strzelaniem był formalnością – Sobolewska była na mecie pierwsza, 35 sekund przed klubową koleżanką Katarzyną Ligęzą, która wywalczyła srebro. Trzecie miejsce zajęła druga ze startujących Litwinek, Elzbieta Adomaityte, a brąz mistrzostw Polski juniorek trafił do Wiktorii Wierzby z UKS-u „Ósemki” Starogard Gdański, która o zaledwie punkt wyprzedziła Agnieszkę Wysokińską z UKS-u G-8 Bielany Warszawa.

Kasperczak nie zdominował zmagań mężczyzn tak wyraźnie, jak jego koleżanka klubowa, ale również rozpoczął je od zwycięstwa w konkurencji szermierczej – wygrał 36 pojedynków (270 pkt.), czyli o trzy więcej niż drugi Aivaras Kazlas (255 pkt.). W pływaniu powiększył swoją przewagę nad Litwinem, bo choć miał słabszy od niego czas, Kazlas został ukarany odjęciem dziesięciu punktów. W efekcie do kombinacji Kasperczak startował 21 sekund przed gościnnie startującym w Warszawie Litwinem, a uzyskując drugi czas łączonej konkurencji powiększył tę przewagę do 49 sekund na mecie. Kazlas przybiegł drugi, a za nim zameldowali się kolejni medaliści mistrzostw Polski juniorów – srebrny Michał Jaszczerski z UKS-u „Dwójki” Tczew i Gerard Machel z ZKS-u Drzonków.

W niedzielę w Warszawie odbędą się zawody sztafet mieszanych.

Wyniki dziewcząt:
1. Aleksandra Sobolewska 990 pkt. – złoto MPJ
2. Katarzyna Ligęza 955 pkt. – srebro MPJ
3. Elzbieta Adomaityte 933 pkt.
4. Wiktoria Wierzba 928 pkt. – brąz MPJ

Wyniki chłopców:
1. Kamil Kasperczak 1151 pkt. – złoto MPJ
2. Aivaras Kazlas 1102 pkt.
3. Michał Jaszczerski 1089 pkt. – srebro MPJ
4. Gerard Machel 1078 pkt. – brąz MPJ

Za dostarczenie wyników serdeczne podziękowania dla Oli Sobolewskiej

Wojciech Nowakowski2406 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password