Czwórbój nowoczesny – MPJ: Sobolewska i Kasperczak najlepsi też mikście

Drzonkowska dominacja w Warszawie na mistrzostwach Polski juniorów w czwórboju nowoczesnym. Po złotych medalach Aleksandry Sobolewskiej i Kamila Kasperczaka w rywalizacji indywidualnej, na konto tych zawodników wpłynął też tytuł najlepszej sztafety mieszanej.

W szermierce najlepiej spisał się duet starogardzko-drzonkowski Wiktoria Wierzba i Gerard Machel – wygrali oni 28 z 40 pojedynków. Dwie wygrane mniej odnieśli Agnieszka Wysokińska i Oskar Paradowski (UKS G-8 Bielany Warszawa), a pięć mistrzowie indywidualni z soboty Aleksandra Sobolewska i Kamil Kasperczak (ZKS Drzonków).

W pływaniu triumfował duet Victorii Radom Daria Niedziałkowska i Eryk Karnik, który uzyskał czas 1:57,09. Drudzy ze stratą 1,62 s byli Sobolewska i Kasperczak, dzięki czemu zmniejszyli stratę do dwóch czołowych par, które utrzymały zajmowane po szermierce pozycje.

Do kombinacji Wierzba startowała zaledwie cztery sekundy przed Wysokińską i dziesięć przed Sobolewską. Zacięta rywalizacja trwała do ostatnich metrów, a ostatecznie na metę pierwszy wpadł Kasperczak, dając sobie i swojej koleżance z klubu drugie złoto tych mistrzostw. Trzy sekundy za nim na metę wpadł Machel (dla niego oraz Wierzby srebro było drugim medalem, po brązie wywalczonym w zmaganiach indywidualnych), a jedenaście sekund do zwycięzców stracili Wysokińska i Paradowski.

Wyniki:
1. Aleksandra Sobolewska/Kamil Kasperczak 1111 pkt.
2. Wiktoria Wierzba/Gerard Machel 1108 pkt.
3. Agnieszka Wysokińska/Oskar Paradowski 1100 pkt.

Za dostarczenie wyników serdeczne podziękowania dla Kamila Kasperczaka.

Wojciech Nowakowski2461 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password