Diving World Series dzień pierwszy

Za nami pierwszy dzień emocji związanych z zawodami Diving Word Series odbywającymi się w Moskwie.

Wśród panów w skoku z trampoliny 3 m najlepszy, z notą 497,65, okazał się Chińczyk Chong He. Tuż za nim uplasował się pochodzący z Rosji Evgeny Kuznestov, zdobywając 477,05 pkt. Na ostatnim stopniu podium stanął jego reprezentacyjny kolega, Illya Zakharov, z łączną notą  454,80.

Konkurs skoków synchronicznych pań z trampoliny 3 m przyniósł zwycięstwo duetowi Minia Wu- Zi He, z wynikiem 320,40 pkt. Drugie miejsce przypadło włoskiej parze Tania Cagnotto- Francesca Dallape (304,8 pkt.), a brąz powędrował do Amerykanek Kelci Bryant i Abby Johnston (303,30 pkt.).

W finałach skoków synchronicznych mężczyzn z wieży 10 m najlepsi okazali się Niemcy Sascha Klein i Patrick Hausding, których sędziowie ocenili na 449,70. O włos od zwycięstwa byli amerykańscy zawodnicy Nicholas McCrory i David Boudia, którym do zwycięzców brakło nieco ponad 1 pkt. Nota 445,44 pkt. zapewniła brąz parze rosyjskiej- Illyii Zakharovowi i Victorowi Minibaevowi.

Po półfinałach wierzy 10 m pań na prowadzeniu znajduje się Yadan Hu z Chin, za nią Ruolin Chen, a trzecią pozycję zajmuje Rosjanka Yulia Koltunova.

Już jutro drugi dzień zmagań najlepszych pływaków świata!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password