Dobre starty badmintonistów w Karlskronie

Dziś w Karlskronie rozpoczęły się rozgrywki w ramach indywidualnych Mistrzostw Europy w badmintonie. startuje w nich wielu reprezentantów Polski. I to był bardzo dobry dzień naszych reprezentantów. Jedynym, który dziś przegrał był Adrian Dziółko. Pozostałe mecze z udziałem Polków kończyły się rozstrzygnięciami korzystnymi dla nas.

Jako pierwsi na korcie pojawili się Łukasz Moreń i Wojciech Szkudlarczyk. W pierwszej rundzie debla walczyli z parą ze Szwajcarii Thomasem Helnigerem i Florianem Schmidem. Pierwszy set bardzo wyrównany, ale z utrzymującą się cały czas niewielką przewagą Polaków. Przewagą utrzymaną do końca wygranego 21:18 seta. Drugi set był wierna kopią pierwszego. Zakończył się identycznym wynikiem 21:18 i awansem Polaków do drugiej rundy mistrzostw. Jeszcze dziś Moreń i Szkudlarczyk spotkają się z włoską parą Giovanni Greco – Daniel Messersi. Mecz około 19.

Już chwile po panach na szwedzkim korcie zobaczyliśmy deblową parę pań. Agnieszka Wojtkowska i Kamila Augustyn stanęły naprzeciw Joannie Goliszewskiej i Carli Nelte z Niemiec. Pierwszy set to dobra gra naszego debla, spokojne kontrolowanie meczu, stopniowe podwyższanie przewagi i wygrana 21:16. Drugi set bprzebiegał również pod dyktando naszych zawodniczek – grających zaskakująco dobrze jak na rzadko w sumie ze sobą grający duet. Wygrania 21:17 i 2:0 w całym meczu dał Polkom awans automatycznie do 1/8 finału zawodów. W drugiej rundzie ich przeciwniczkami miały być Belgijki Demy – Devooght, ale wycofały się z turnieju. Kolejny więc mecz Wojtkowska i Augustyn zagrają jutro.

Adrianm Dziółko podbudowany sukcesami debli w pierwszej rundziie singla walczył na głównym korcie z Ivanem Sozonovem z Rosji. Niestety w pierwszym secie lepiej grał wyżej notowany Rosjanin. Przez cały czas prowadził 2-3 punktami i wygrał seta do 18 mimo ambitnej walki Dziółki. Drugi set to była już bardzo wyrównana potyczka z utrzymującym się jednak cały czas prowadzeniem Polaka. Parta skończyła się jego zwycięstwem 21:16 i po raz pierwszy w tych mistrzostwach do rozstrzygnięcia meczu z udziałem polaka konieczny był 3 set. A w nim byliśmy świadkami niezwykle zaciętej walki. Niewiele zabrakło Adrianowi do sprawienia miłej nispodzianki. Niestety Rosjanin zachowal na końcówkę nieco więcej zimnej krwi i wygrał 21:19 i cały mecz 2:1. Szkoda szansy Polaka.

Jako następny miał walczyć Przemysław Wacha. Niestety Polak wycofał się z turnieju i mecz z Dickym palyamą z Holandii oddał walkowerem. W ten sposób faktem stało się, ze w turnieju singlowym nie mamy już naszych reprezentantów.

Kamila Augustyn spotkała się z Serbką Milicą Simic w pierwszej rundzie singla. Była faworytką tego pojedynku. Pierwszy set nie pozostawił wątpliwości, która z zawodniczek posiada większe umiejętności. Kamila wygrała 21:7. Drugi set miał przebieg nieomalże identyczny – Serbka uzbierała w nim 11 punktów i drugie zwycięstwo Kamili Augustyn w dniu dzisiejszym stało się faktem (drugie a w zasadzie trzecie wliczając wygrany walkowerem mecz deblistek).

Wieczorem na kort wyszli Wojciech Szkudlarczyk i Łukasz Moreń, by stoczyć drugi dziś pojedynek w turnieju debla – ze wspomnianymi już wyżej Włochami. Polacy notowani na 46. miejscu w rankingu swoją zdecydowaną wyższość nad 101. Greco i Massersim udowodnili już w pierwszym secie. Wygrali go bez trudu 21:8. Drugi set to nieco bardziej wyrównana walka – zwłaszcza do stanu 10:10, ale końcówka w wykonaniu naszegp debla znakomita – wygrana 21:16 i 2:0 w całym meczu dała awans do 1/8 finału

Jako, ostatni dziś z polskiej ekipy zaprezentowali się Adam Cwalina i Michał Łogosz – w meczu drugiej rundy spotkają się z bułgarskim duetem Peyo Boichinov – Ivan Rusev. Polacy, rozstawieni z w turnieju z numerem 4. nie mieli większych kłopotów z pokonaniem rosyjskiej pary. Dwa krótkie sety 21"11 i 21:10 załatwiły sprawę awansu naszych medalowych nadziei do 1/8 finału.

Jutro kolejny dzień zmagań. Oto plan występów reprezentantów Polski:

9:45 Kamila Augustyn – Linda Zecjhiri (Bułgaria) – II runda

12:45 Robert Mateusiak/Nadieżda Zięba – Vitalij Durkin/Nina Vislova (Rosja) – 1/8 finału

13:30 Wojciech Szkudlarczyk/Agnieszka Wojtkowska – Mads Pieler Kolding/Julie Houmann (Dania) – 1/8 finału

15:00 Łukasz Moreń/Wojciech Szkudlarczyk – Mathias Boe/Carsten Mogensen (Dania) – II runda

15:45 Adam Cwalina/Michał Łogosz – (??/??) – II runda