Dobry dzień badmintonistów

Nasi badmintoniści zaliczyli bardzo dobre występy w rozpoczynającym się w Holandii turnieju Yonex Dutch Open 2012.

Rano, swój mecz wygrała Kamila Augustyn. Jej przeciwniczką była reprezentantka Malezji – Sannatasah Saniru notowana w rankingu dziesięć pozycji niżej od Polki. Nasza reprezentantka ograła rywalkę 2:0 (21:18; 21:19) – po 36 minutach gry.

Jeszcze mniej, bo zaledwie połowę tego czasu potrzebował nasz mikst – Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba, by zapewnić dobie awans do kolejnej rundy. Nasi rodacy, rozstawieni w Dutch Open w numerem "1", łatwo uporali się z holenderską parą Russel Muns/Myke Halkema, ogrywając ich 2:0 (21:4; 21:7).

W drugiej rundzie, która w przypadku singla kobiet odbędzie się już dzisiejszego wieczoru, Kamila Augustyn zmierzy się z Sorayą De Visch Eibergen reprezentującą Holandię. Eibergen jest zawodniczką notowaną dużo niżej od Kamili, więc nasza reprezentantka nie powinna mieć problemów z uzyskaniem kolejnego awansu. 

Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba w ćwierćfinale zawalczą jutro z kolejną parą holenderską. Tym razem na drodze biało-czerwonych staną Erik Meijs i Kirsten Van Der Valk.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password