Doping: Witold Bańka zapowiada utworzenie Polskiej Agencji Antydopingowej

W trakcie poniedziałkowego spotkania w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki minister sportu Witold Bańka potwierdził informację o utworzeniu Polskiej Agencji Antydopingowej.

Polska Agencja Antydopingowa zajmie miejsce działających obecnie komisji i biura antydopingowego. Zadaniem agencji będzie zwiększenie i ulepszeniu walki z dopingiem w Polsce. Karom podlegać ma również przewożenie i handel niedozwolonymi środkami wspomagającymi. Sportowcy mają być także poddawani większej liczbie kontroli antydopingowych. Polska Agencja Antydopingowa będzie miała prawo do otrzymywaniu dotacji chociażby ze Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).

Oprócz walki z dopingiem minister Witold Bańka poruszył także problem korupcji w polskim sporcie. Członkami zarządów nie będą mogli zostać działacze oraz ich bliscy, którzy posiadają udziały w spółkach na rzecz federacji.

W związkach nie będą mogli zasiadać byli funkcjonariusze organów bezpieczeństwa państwa w PRL. Ministerstwo Sportu i Turystyki chce usprawnić działanie poszczególnych związków.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password