Druga wiktoria Viktorii Rebensburg

Niemka Viktoria Rebensburg wygrała drugi podczas tego weekendu slalom gigant rozgrywanym w Ofetrschwangen. Drugie miejsce zajęła Amerykanka Lindsey Vonn, a trzecie Słowenka Tina Maze. Panie rywalizowały na dokładnie tej samej trasie, na której Rebensburg triumfowała dzień wcześniej.

Niemka podobnie jak wczoraj prowadziła już po pierwszym przejeździe. Miała 0.85 s przewagi nad Anną Fenninger i ponad sekundę nad Tiną Maze. Wydawało się więc, że jej zwycięstwo jest niezagrożone. I tak jak w piątek prawdziwe problemy zaczęły się podczas drugiego przejazdu. Mocno świecące słońce spowodowało, że trasa stawała się z minuty na minutę coraz gorsza. Po raz kolejny przewaga z pierwszego przejazdu pozwoliła jednak na ostateczne zwycięstwo reprezentantki gospodarzy. Swoją szansę wykorzystała Liderka Pucharu Świata – Lindsey Vonn awansowała z szóstego na drugie miejsce.

Drugie miejsce, wywalczone dzięki najlepszemu czasowi drugiego przejazdu, umocniło Vonn na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Amerykanka ma 496pkt. przewagi nad Tiną Maze. Rebensburg zajmuje 8. pozycję. Z kolei w klasyfikacji gigantowej Amerykanka zajmuje drugie miejsce ze stratą 135pkt. do dzisiejszej zwyciężyni.

Jutro panie spotkają się na trasie slalomu.

 

Wyniki dzisiejszego giganta kobiet:

1. Viktoria Rebensburg (Niemcy) 2:28.99

2. Lindsey Vonn (USA) +0.26

3. Tina Maze (Słowenia) +0.39

4. Anna Fenninger (Austria) +0.40

5. Tanja Poutiainen (Finlandia) +0.83

6. Irene Curtoni (Włochy) +1.39

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password