Drugi dzień w Aquatics Centre

Zakończył się drugi dzień zmagań pływaków w Otwartych Mistrzosztwach Wielkiej Brytanii na basenie olimpijskim w Londynie. Kolejni zawodnicy brytyjscy mogą cieszyć się z przepustek olimpijskich. My z ciekawością śledziliśmy poczynania Polaków. Dziś zobaczyliśmy trójkę naszych reprezentantów: Otylię Jędrzejczak, Alicję Tchórz i Radosława Kawęckiego.

Dziś, po całkiem niezłym występie Otylii na 100 m stylem motylkowym, dwukrotna Mistrzyni Olimpijska z Aten postanowiła wystartować w nietypowym dla siebie stylu – na 100 m grzbietem. Czas (1:04.20) jak i miejsce (31.) nie miały tu raczej wielkiego znaczenia – Jędrzejczak potraktowała ten występ raczej w kategorii treningu. Inaczej było w przypadku Alicji Tchórz. Ona zakwalifikowała się do wieczornego finału „gości” z czwartym czasem (1:01.98) – tam jednak była wolniejsza (1:02.22) – i ostatecznie zajęła 7. lokatę.

Trochę lepszego wyniku mogliśmy spodziewać się po Radosławie Kawęckim. Polak zajął w eliminacjach 17. miejsce (9. wśród „niebrytyjczyków”) i z czasem 56.39 s nie awansował do finału.

Zwycięzcy w finałach gości:

100 m stylem grzbietowym kobiet: Mie O Nielsen (Dania) – 1:01.04

100 m stylem grzbietowym mężczyzn: Aschwin Wildeboer (Hiszpania) – 54.65

100 m klasycznym kobiet: Ruta Meilutyte (14-letnia Litwinka trenująca w Wielkiej Brytanii) – 1:07.30

200 m dowolnym mężczyzn: Velimir Stjepanovic (Serbia) – 1:49.32 (z finału wycofał się Yanmick Agnel – zwycięzca eliminacji, z czasem 1:46.73 i Paul Biedermann – 1:48.72)

400 m dowolnym kobiet: Lotte Friis (Dania) – 4:09.27

 

Na zawodach testowany jest nowy wynalazek światowej federacji. Są to światła na poszczególnych torach – widoczne tylko dla widowni zgromadzonej na basenie – informujące natychmiast po wyścigu o miejscach na podium. Przy zawodniku, który wygrał świeci się jedno światełko, przy drugim – dwa, a przy trzecim w wyścigu – odpowiednio trzy lampki. Ma to spowodować, że oglądanie pływania stanie się łatwiejsze dla przeciętnego widza – jednak system cały czas jest dopracowywany.

Warto też dodać, że na sam obiekt narzekają brytyjskie pływaczki. Gemma Spofforth i Elizabeth Simmond stwierdziły wczoraj po eliminacjach, że padające na taflę wody światło utrudnia utrzymanie prostej linii podczas pływania.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password