Złoto Rafała Wilka!! Drugie srebro Anny Harkowskiej!

Dziś na londyńskich ulicach rozgrywane były zawody w jeździe indywidualnej na czas we wszystkich kategoriach. W wyścigach bardzo dobrze radzili sobie Polacy. Rafał Wilk zdobył złoty medal w kategorii H3! Wielkie barwa dla naszego byłego żużlowca, który sprawność utracił w wypadku na torze. Nie mógł być najlepszym na motocyklu, został najlepszym na wózku. Jakże to były piękne i wzruszające chwile dla Rafała i jego kibiców!! Anna Harkowska, srebrna medalistka londyńskich Igrzysk paraolimpijskich w kolarstwie torowym w wyścigu na dochodzenie okazała się być równie dobrą specjalistką od jazdy na rowerze na szosie. Dziś w kategorii C5 nasza zawodniczka powtórzyła wynik z toru. Uzyskała drugi czas w grupie startujących 10 zawodniczek i zdobyła srebrny medal Igrzysk Paraolimpijskich. To wielki wyczyn naszej kolarki!

Wyścig pań w kategorii C5 wygrała niesamowita Brytyjka Sarah Storey z czasem 22:40.66. Polka Anna Harkowska  straciła do triumfatorki ponad półtorej minuty, ale nad trzecią Kelly Crowley z USA miała również imponującą przewagę niemal dokładnie minuty. Harkowska wystartuje jeszcze w Londynie w wyścigu ze startu wspólnego nie jest bez szans na kolejny krążek.

Rafał Wilk był bezkonkurencyjny w kategorii H3.  Drugiego na mecie Australijczyka Nigela Barleya wyprzedził o ponad 40 sekund. W wyścigu w tej kategorii startował też drug Polak – Arkadiusz Skrzypiński stracił do swojego kolegi ponad 4 minuty i sklasyfikowany został na 8. miejscu.

Krzysztof Kosikowski zajął 7. miejsce w kategorii B. Do zwycięzcy stracił sporo, bo nieco ponad minutę. Ale przecież to jest miejsce punktowane i za to należą się Krzysztofowi wielkie gratulacje. Mistrzem olimpijskim został Hiszpan Christian Venge.

Jako ostatnia z Polaków zaprezentowała się Monika Pudlis. Nasza zawodniczka startująca w kategorii H4 zajęła 5. miejsce. Zawody wygrała Niemka Andrea Eskau. Startowało 6 zawodniczek.