Dziewczyny lubią brąz!

Polskie zawodniczki: Natalia Partyka, Alicja Eigner, Małgorzata Jankowska i Karolina Pęk zdobyły brązowy medal turnieju drużynowego klas 6-10 w tenisie stołowym na Igrzyskach Paraolimpijskich. Polki w spotkaniu o trzecie miejsce pokonały Francuzki 3:2!

W naszej ekipie po raz pierwszy na turnieju drużynowym pojawiła się Alicja Eigner. Tym samym zobaczyliśmy ostatnią zawodniczkę, która jeszcze nie zaprezentowała się w zawodach. Polka (klasa niepełnosprawności 6) nie miała jednak większych szans w starciu z bardziej sprawnymi Fracuzkami: Claire Mairie (klasa 9) i Audrey le Morvan (klasa 10). Dwa punkty dla naszego zespołu zdobyła oczywiście Natalia Partyka, co ostatecznie doprowadziło do decydującego pojedynku deblowego. W nim Eigner została zastąpiona przez Małgorzatę Jankowską. Nasze zawodniczki nie dały Francuzkom nadziei na sukces – wygrały szybko i zdecydowanie – 3:0, zapewniając nam kolejny medal na Igrzyskach – tym razem brązowy!

Mistrzyniami Paraolimpijskimi zostały Chinki, które nie dały żadnych szans Turczynkom, pokonując je 3:0.

Polska-Francja 3:2

Natalia Partyka – Claire Mairie   3:0 (11:4, 11:2, 11:9)

Alicja Eigner – Audrey le Morvan   0:3 (5:11, 5:11, 2:11)

Natalia Partyka – Audrey le Morvan   3:0 (11:9, 11:5, 11:5)

Alicja Eigner – Claire Mairie   0:3 (8:11, 5:11, 10:12)

Natalia Partyka/Małgorzata Jankowska – Claire Mairie/Audrey le Morvan   3:0 (11:7, 11:3, 11:5)