Dziewiąte miejsce Charłos w ME

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Natalia Charłos zajęła dziewiąte miejsce na dystansie 10 km w rozpoczętych dziś Mistrzostwach Europy w pływaniu na otwartym akwenie. Rywalizację pań wygrała Włoszka Martina Grimaldi. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się reprezentant Rosji – Kirill Abrosimov.

Po całkiem udanym starcie na Igrzyskach Olimpijskich, Polka przyjechała do Piombino, aby potwierdzić swoją przynależność do światowej czołówki. Trzeba przyznać, że całkowicie się jej to udało. Nasza pływaczka poradziła sobie bardzo dobrze, cały czas będąc w czołowej grupie, w stawce 23 rywalizujących ze sobą zawodniczek. Po pierwszym okrążeniu Charłos zajmowała ósme miejsce, na kolejnym wyprzedziło ją co prawda aż pięć pływaczek, ale niezły finisz pozwolił jej na powrót do pierwszej dziesiątki i ostatecznie – na zajęcie dziewiątej pozycji. Polka we włoskim Piombino wystartuje jeszcze w sobotę – na dystansie 5 km.

Dopiero na ostatnim kółku do wspaniałej walki o triumf ruszyło siedem najmocniejszych zawodniczek. Najlepsza z nich okazała się reprezentantka gospodarzy – Martina Grimaldi, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Skorzystała z nieobecności Evy Risztov z Węgier (złotej na olimpijskim akwenie) i wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy. Tuż za nią finiszowała Angela Maurer z Niemiec. Brąz zdobyła Czeszka Jana Pechanova. Zaledwie 0.2 s do niej straciła druga z Włoszek – Alice Franco.

Rywalizację mężczyzn zdominowali Rosjanie, którzy wystawili zupełnie innych zawodników, niż na Igrzyskach Olimpijskich. Złoto zdobył Kirill Abrosimov, a pozostali dwaj zajęli kolejno 4. i 5. miejsce. Zawiedli faworyci. Dopiero dziesiąty był Niemiec Thomas Lurz, a dziewiętnasty – Gergely Gyurta z Węgier.

Kobiety, 10 km:

1. Martina Grimaldi (Włochy)   2:12:23.3

2. Angela Maurer (Niemcy)   +1.4 s

3. Jana Pechanova (Czechy)   +2.8 s

…9. Natalia Charłos (Polska)   +22.8 s

Mężczyźni, 10 km:

1. Kirill Abrosimov (Rosja)   1:57:46.8

2. Andreas Waschburger (Niemcy)   +1.4 s

3. Nicola Bolzonello (Włochy)   +7.2 s

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password