Dziewięcioro kandydatów na członka MKOl

Międzynarodowy Komitet Olimpijski podał listę kandydatów na członka MKOl, którzy zostaną zaproponowani podczas nadchodzącej Sesji w Limie. Jednocześnie pojawiła się informacja o rezygnacji z dalszej działalności zmagającego się z chorobą Kun Hee Lee.

Wśród dziewięciorga kandydatów pięcioro to tzw. członkowie indywidualni, czyli ich członkostwo w MKOl nie ma być związane z żadną inną pełnioną przez nich funkcją w świecie sportu, dzięki czemu w przypadku zakończenia działalności w innej organizacji nie zostaną skreśleni automatycznie z listy członków MKOl. Są to Baklai Temengil, wiceprezydent Oceańskich Narodowych Komitetów Olimpijskich z Palau, Jiri Kejval, prezydent Czeskiego Komitetu Olimpijskiego, Kristin Kloster Aasen, wiceprezydent Norweskiego Komitetu Olimpijskiego, Khunying Patama Leeswadtrakul, prezydent Tajlandzkiego Związku Badmintona, a także Luis Mejia Oviedo, prezydent Dominikańskiego Komitetu Olimpijskiego.

Dwóch kandydatów to przedstawiciele narodowych komitetów olimpijskich lub kontynentalnych organizacji zrzeszających je: Neven Ivan Ilic Alvarez, Chilijczyk stojący na czele Panamerykańskiej Organizacji Sportowej, oraz Khalid Muhammad Al Zubair, prezydent Omańskiego Komitetu Olimpijskiego.

Kandydatury dwóch pozostałych członków związane są z ich działalnością w międzynarodowych federacjach sportowych. Francuz Jean-Christophe Rolland jest prezydentem Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej, a Belg Ingmar de Vos stoi na czele Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.

MKOl poinformował także, że rodzina członka z Korei Południowej Kun Hee Lee poprosiła, aby w związku z jego chorobą nie brać go pod uwagę podczas tegorocznej reelekcji. Po upłynięciu kadencji, która kończy się wraz z zamknięciem Sesji w Limie, Kun Hee Lee przestanie zatem być członkiem MKOl.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Wojciech Nowakowski2408 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password