Edmonton – piłka wodna dzień 4

Brazylia, Kanada, Czarnogóra, Rumunia i Hiszpania awansowały już do ćwierćfinałów światowego turnieju kwalifikacyjnego w piłce wodnej mężczyzn. Do rozdania zostały jeszcze trzy bilety do najlepszej ósemki turnieju.

W pierwszym dzisiejszym meczu Hiszpania rozbiła Turcję 21:2. Przewaga zawodników z Półwyspu Iberyjskiego w żadnej z kwart była nie do podważenia. Hiszpanie przypieczętowali tym samym swój awans do ćwierćfinału zawodów.

W meczu grupy A Rumunia dość niespodziewanie męczyła się z Holandią. Ostatecznie druga drużyna grupy, pokonała najsłabszą 7:5 (1:1, 3:3, 2:0, 1:1).

Swoje wysokie aspiracje potwierdzili Czarnogórcy, którzy pewnie ograli Macedonię. Pojedynek zakończył się wynikiem 14:6 (3:0, 4:1, 4:2, 3:3).

Zacięty był mecz pomiędzy Niemcami, a Grecją, czyli drużynami które nadal walczą o 1/4 turnieju. Grecy już w pierwszej kwarcie odskoczyli Niemcom na dwa trafienia. W kolejnych obie ekipy rzuciły tyle samo goli, co dało zwycięstwo ekipie z Półwyspu Bałkańskiego.