Ekstraklasa badmintona: Niepokonani liderzy z Suwałk i Białegostoku

Czwarta, przedostatnia kolejka ekstraklasy badmintona ugruntowała pozycje dwóch głównych faworytów do tytułu mistrzowskiego na czele tabeli ligi. Tak Litpol Malow Suwałki, jak i Hubal Białystok odniosły po trzy wysokie zwycięstwa i zapewniły sobie start w turnieju finałowym. 

Głubczyce

W Głubczycach zdecydowanie najlepszy okazał się zespół ABRMu Warszawa, tym razem kierowany przez Roberta Mateusiaka. Niewątpliwą gwiazdą turnieju był 45 – letni Dariusz Zięba, który w pięciosetowych bojach odesłał czołowych singlistów młodego pokolenia – Adama Szolca i Bartosza Gałązkę, dorzucając w meczu z gospodarzami punkt w deblu. Bardzo dobrze grali też Olga Arhangielskaia, Miłosz Kaim, Olga Miksza. ABRM z dorobkiem 18 punktów jest bardzo bliski awansu do turnieju, który zadecyduje o mistrzostwie Polski. Dwa zwycięstwa odnotowała młodzież z OSSM SMS Białystok, w której szeregach grali między innymi Wiktoria Dąbczyńska, Ola Goszczyńska, wspomniany już Adam Szolc, Konrad Płoch, czy Wiktoria Adamek. Białostoczanie są w górnej połowie tabeli i wciąż mają szanse na awans do turnieju finałowego. Najmniej powodów do radości mają gospodarze. Wspierani żywiołowym dopingiem gracze Technika nie mają w swoim składzie wielkich gwiazd, dodatkowo nękały ich kontuzje, przez które stracili trzy gry. Rewelacyjnie spisali się w roli organizatora turnieju, widać, że przygotowania i sam turniej prowadziła doświadczona w tym względzie ekipa, niestety zabrakło im wyników sportowych.

ABRM Warszawa – UKS Aktywna Piątka Przemyśl 6:1
OSSM SMS Białystok – Technik Głubczyce 6:1
OSSM SMS Białystok – ABRM Warszawa 1:6
UKS Aktywna Piątka Przemyśl – Technik Głubczyce 5:2
OSSM SMS Białystok – UKS Aktywna Piątka Przemyśl 5:2
ABRM Warszawa – Technik Głubczyce 7:0

Kędzierzyn Koźle

Kilkadziesiąt kilometrów od Głubczyc odbywał się drugi turniej, w którym zagrały trzy ekipy. I w tym opolskim miasteczku najgorzej powiodło się gospodarzom turnieju. Zarówno z ABRM Lublin, jak i z Akademią Badmintona przegrali, choć nieznacznie. Niesamowicie zacięty był mecz kędzierzynian z tymi pierwszymi – mecz rozstrzygnął się dopiero w piątym secie siódmej gry, który Ola Ptak i Ida Wiśniewska wygrały 10:8 z Zuzanną Jankowską i Dominiką Kwaśnik. Warszawianie odnieśli dwa zwycięstwa, podwajając swój dotychczasowy dorobek w ekstraklasie. Najbardziej do tych wygranych przyczynili się Aleksander Jabłoński i Mateusz Danielak, swoje punkty dorzuciła Dorota Grzejdak, medalistka… mistrzostw świata weteranów.

UKS Akademia Badmintona Warszawa – ABRM Lublin 5:2
UKS Akademia Badmintona Warszawa – BENINCA UKA Feniks Kędzierzyn Koźle 4:3
ABRM Lublin – BENINCA UKA Feniks Kędzierzyn Koźle 4:3

Kraków

W Krakowie absolutnie dominowali badmintoniści z Suwałk. Liderzy ekstraklasy wygrali wysoko wszystkie trzy mecze, a jak zwykle najjaśniejszymi postaciami drużyny byli Kamila Augustyn, Łukasz Moreń, Michał Łogosz, komplet wygranych zanotowali też Maciej Poulakowski i Magdalena Witek. Jedynym, który przegrywał (dwa razy) był Michał Sobolewski. Wydaje się, że drużyna z Suwałk staje się najgłówniejszym kandydatem do tytułu drużynowych mistrzów Polski. Na drugim biegunie znalazł się Chojnik Jelenia Góra, który z trudem skompletował skład do Krakowa. W tym turnieju gospodarze odnieśli dwa zwycięstwa, przegrywając jedynie z Litpolem. Pierwsze skrzypce grał w drużynie Hubert Pączek, wspierany przez Barbarę Kulanty, Izę Pajek czy Tomasza Personę. Krakowianie są bliscy sprawienia niespodzianki i awansu do czołowej czwórki mistrzostw Polski. Mają 18 punktów i są w tabeli tuż za dwoma głównymi faworytami.

SKB LITPOL-Malow Suwałki – UKS Unia Bieruń 6:1
AZS AGH Kraków – Chojnik Jelenia Góra 6:1
SKB LITPOL-Malow Suwałki  – AZS AGH Kraków 6:1
UKS Unia Bieruń – Chojnik Jelenia Góra 5:2
UKS Unia Bieruń – AZS AGH Kraków 1:6
SKB LITPOL-Malow Suwałki – Chojnik Jelenia Góra 7:0

Łódź

W Łodzi doskonale zaprezentował się drugi główny faworyt do tytułu mistrzowskiego, Hubal Białystok. Adrian Dziółko, Paweł Śmiłowski, Wojciech Szkudlarczyk, Alesia Zajtsava, Edyta Tarasiewicz, Karolina Janowska łącznie przegrali tylko jedną grę i w tabeli nieco zbliżyli się do Suwalczan. Te dwie ekipy mają już stuprocentowy udział w turnieju finałowym. Stal Nowa Dęba przegrała natomiast wszystkie mecze. Tym razem Szymon i Tymoteusz Malik nie zdołali wywalczyć punktów dla swojej ekipy poza pojedynkami z rywalami z Plesbadu Pszczyna. Przez te przegranie nowodębczanie spadli niestety na ostatnie miejsce w tabeli. Łodzianie, dzięki dwóm wygranym liczą się wciąż w grze o turniej finałowy, choć o awans do czwórki będzie im szalenie ciężko. Bez szans na to pozostają już pszczynianie, którzy w Łodzi odnotowali tylko jedną wygraną.

AZS UM Łódź – MKS Stal Nowa Dęba 7:0
Plesbad Pszczyna – Hubal Białystok 1:6
AZS UM Łódź – Hubal Białystok 0:7
Plesbad Pszczyna – MKS Stal Nowa Dęba 5:2
AZS UM Łódź – Plesbad Pszczyna 5:2
Hubal Białystok – MKS Stal Nowa Dęba 7:0

Tabela Ekstraklasy po 4. kolejce

Miejsce Drużyna Punkty Gry wygrane Gry przegrane
1 Litpol Malow Suwałki 22 69 8
2 Hubal Białystok 22 66 11
3 AZS AGH Kraków 18 58 19
4 ABRM Warszawa 18 57 20
5 OSSM Białystok 14 41 36
6 AZS UM Łódź 14 43 41
7 Aktywna Piątka Przemyśl 8 39 38
8 Plesbad Pszczyna 8 33 44
9 UKAS AB Warszawa 8 32 45
10 Unia Bieruń 8 32 52
11 Feniks Kędzierzyn-Koźle 6 26 51
12 Technik Głubczyce 6 26 58
13 Chojnik Jelenia Góra 6 24 53
14 ABRM Lublin 6 21 56
15 Stal Nowa Dęba 4 21 56

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password