El. Eurobasketu: Polacy wygrywają grupę!

Polscy koszykarze pokonali Albanię na zakończenie swoich występów w eliminacjach do Eurobasketu 2013. Nasza drużyna już wcześniej zapewniła sobie awans do finałowego turnieju, który za rok odbędzie się w Słowenii.

Od początku spotkania trener Pipan desygnował na plac gry zawodników, którzy wcześniej rzadko pojawiali się na parkiecie. Ku zaskoczeniu kibiców ci zawodnicy niezbyt radzili sobie z rywalami. Albańczycy często trafiali za trzy i przez długą część pierwszej odsłony znajdowali się na prowadzeniu. Tak też było na koniec, kiedy to prowadzili 19-18.

Od początku drugiej kwarty pojawiły się nasze gwiazdy, czyli Gortat i Ignerski. Dzięki, przede wszystkim, temu pierwszemu gra od razu zaczęła wygladać o niebo lepiej. Gortat zdobył 10 pkt, prawie wszystkie na początku kwarty. Później do głosu doszedł Ignerski, który nie dość, że trafiał to robił to jeszcze efektownie. Albańczycy nadal grali nieźle i często trafiali, ale to nasza drużyna uzyskała większą przewagę. Do przerwy było 42-34.

Trzecia kwarta wyglądała już dużo lepiej w wykonaniu biało-czerwonych. Szczególnie dobra była jej pierwsza część, w której nasza drużyna natychmiast odskoczyła na daleki dystans punktowy. Ponownie imponował grą Gortat. Końcówka tej odsłony to dużo niedokładności i chaosu, który przeplatany był efektownymi akcjami Polaków. Po trzech kwartach było 62-42.

Ostatnia kwarta była już bardzo spokojna. Rywale z Bałkanów wyraźnie opadli z sił i nie przejawiali takiej chęci do gry jak w pierwszej połowie. W naszej drużynie ponownie pojawili się zawodnicy, którzy częściej siedzą na ławce. W tym przypadku jednak gra wyglądała lepiej i Polacy nadal powiększali przewagę. Ostatecznie nasza reprezentacja pokonała Albanię 89-59 i zakończyła eliminacje z bilansem 6-2

W naszej drużynie znowu najskuteczniejszy był Gortat, który zdobył 18 pkt a skutecznie wspomagali go Ignerski, Zamojski i Ponitka. U rywali najwięcej punktów (17) zdobył Ndoja.

W ostatniej kolejce Polacy pauzują. Mecze jakie się odbędą we wtorek to Albania – Belgia i Finlandia – Szwajcaria.

5. Albania – 7 pkt

Na Eurobasket awansują dwie drużyny z każdej grupy oraz cztery najlepsze z trzecich miejsc.