El. Eurobasketu: Wyjazd na Słowenię coraz bliżej.

Reprezentacja Polski w koszykówce pokonała w Zielonej Górze Szwajcarię w meczu eliminacji do Eurobasketu. Było to czwarte zwycięstwo Polaków, które znowu przybliżyło naszą drużynę do awansu na finałowy turniej.

Mecz rozpoczął się wprost wyśmienicie dla Polaków, którzy natychmiast odskoczyli. Duża w tym zasługa naszych trzech najbardziej doświadczonych graczy, czyli Ignerskiego, Koszarka i Gortata. Po kilku minutach na tablicy wyników było nawet 17-4. Później trochę lepiej zaczęli grać Helweci, którzy w końcu trafiali do kosza. Jednak nasza drużyna nie dała się dogonić rywalom i po pierwszej kwarcie prowadziliśmy 32-16.

Druga kwarta nadal toczyła się pod dyktando gospodarzy. Dobrze spisywał się Berisha oraz inni rezerwowi posłani do boju przez trenera Pipana. Polska nadal powiększała przewagę, jednak nie robiła tego już tak szybko i wyraźnie jak w pierwszych dziesięciu minutach gry. Gracze znad Wisły w tej kwarcie zdobyli mniej punktów niż w pierwszej, natomiast stracili tyle samo. Wynik po pierwszej połowie to 56-32.

Trzecia część gry była tą najbardziej wyrównaną. Biało-czerwoni nadal spisywali się bardzo dobrze w ofensywie, jednak bardzo podupadła nasza gra obronna. Szwajcarzy trafiali dużo więcej rzutów niż w pierwszej połowie. Nieźle w tej kwarcie zagrali Gortat, Ignerski i Ponitka. Przed ostatnią kwartą wynik brzmiał 84-58.

Czwarta kwarta była tą najspokojniejszą. Polacy, już pewni zwycięstwa, chcieli pokazać parę efektownych akcji. Natomiast rywale ze Szwajcarii wiedzieli już, że nic nie zdziałają w tym spotkaniu. W ostatnich dziesięciu minutach kibice obejrzeli najmniej trafionych rzutów, a mecz stał się już trochę senny. Ostatecznie Polska pokonuje Szwajcarię 111-67

Najskuteczniejszym naszym zawodnikiem był Marcin Gortat, który zdobył 31 pkt . Sporo oczek dorzucili też Ignerski (17 pkt) i Berisha (14 pkt). U rywali najwięcej punktów (20) zdobył Dusan Mladjan.

W środę Polska zagra w Finlandii a Szwajcarzy podejmą Belgów.

5. Albania – 6 pkt

Na Eurobasket awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz cztery najlepsze z trzecich miejsc.