El. Eurobasketu: Znamy wszystkich finalistów.

We wtorek odbyła się ostatnia kolejka eliminacji do Eurobasketu. Polacy pauzowali,ale biało-czerwoni już wcześniej zapewnili sobie awans do turnieju w Słowenii. Dziś pokusimy się o podsumowanie eliminacji.

Rozpoczynamy od grupy A. Tam niespodziewane problemy z awansem mieli Serbowie, którzy zapewnili go sobie dzisiaj, wygrywając z Izraelem. Jednak to ich rywale zajęli drugą pozycję a Serbowie trzecią, która w ich przypadku również dała im awans. Bezkonkurencyjna w tej grupie okazała się Czarnogóra. Zawodnicy z malutkiego kraju zdecydowanie wygrali grupę, kończąc eliminacje z bilansem 10-0.

W grupie B sytuacja była podobna. Tak jak Czarnogórcy, tak Niemcy w swojej grupie wygrali wszystkie spotkania. O miejsce dające pewny awans do końca walczyli Bułgarzy i Szwedzi. Ostatecznie lepsza okazała się drużyna ze Skandynawii, która drugie miejsce zapewniła sobie dzisiejszym zwycięstwem z Luksemburgiem.

Grupa C także miała drużynę, która zdominowała eliminacje. Była to Chorwacja. Hrvatska wygrała wszystkie osiem spotkań i spokojnie może pakować się do Słowenii. Drugie miejsce zajęli nasi sąsiedzi ze wschodu – Ukraina. Ta drużyna jako jedyna w miarę dotrzymywała kroku Chorwatom.

Kolejna grupa, czyli grupa D była jedną z najbardziej wyrównanych w tych eliminacjach. Ostatecznie do finałów awansowali Bośniacy oraz Gruzini, którzy ten awans zapewnili sobie dopiero dziś pokonując Holandię. Pokonana przez te dwie drużyny Łotwa także znajdzie się na turnieju w Słowenii, gdyż miała jeden z lepszych bilansów wśród drużyn z trzecich miejsc.

Grupa E była oczywiście najciekawszą dla nas, gdyż grali w niej Polacy. Biało-czerwoni po złym początku popisali się naprawdę świetnym finiszem, który dał im zwycięstwo w grupie. Drugie miejsce zajęli Finowie, jednak oni pod koniec eliminacji złapali wyraźną zadyszkę. Na Eurobaskecie zobaczymy też trzecią Belgię.

Ostatnia grupa eliminacyjna przez długi czas miała sensacyjną tabelę. Wice-mistrzowie świata – Turcy kompletnie zawodzili. Na ich szczęście koniec eliminacji był dla nich udany i po dzisiejszym zwycięstwie nad Czechami zapewnili sobie awans. W tej grupie komplet zwycięstw odnieśli Włosi.

Drużyny, które awansowały z eliminacji:

Grupa A: Czarnogóra, Izrael, Serbia*

Grupa B: Niemcy, Szwecja

Grupa C: Chorwacja, Ukraina

Grupa D: Bośnia i Hercegowina, Gruzja, Łotwa*

Grupa E: Polska, Finlandia, Belgia*

Grupa F: Włochy, Turcja, Czechy*

* drużyny, które awansowały z trzecich miejsc

Drużyny mające pewny występ: Słowenia (gospodarz), Hiszpania, Francja, Rosja, Litwa, Macedonia, Wielka Brytania, Grecja

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password