Tenis – US Open: Łukasz Kubot melduje się w ćwierćfinale! Kyrgios na TT pisze: F**king sucks!

Dziś w nocy czas polskiego Nick Kyrgios (Australia) z powodu kontuzji poddał mecz przy stanie 1:2 w setach z Ukraińcem Ilyą Marchenko. Koniec końców wszystko to spowodowało awans Łukasza Kubota do ćwierćfinału gry podwójnej! 

Australijczyk Nick Kyrgios wyraził niezadowolenie tą sytuacją (przedwczesnym końcem meczu 3 rundy singla) w mediach społecznościowych, pisząc: Not the way I wanted to end the last grand slam of the year. F**king sucks.

Los sprawił, a dokładnie jego kontuzja, że nie wystąpi także wraz z Danielem Evansem (Wielka Brytania) w meczu 1/8 finału z Łukaszem Kubotem (Polska) i Alexandrem Peyą (Austria). To oznacza awans polsko-austriackiego debla do ćwierćfinału US Open, po otrzymanym walkowerze!

Polak i Austriak, rozstawieni z numerem „12” czekają na zwycięzcę meczu Pablo Carreno Busta (Hiszpania) / Guillermo Garcia Lopez (Hiszpania) – Nicholas Manroe (USA) / Donald Young (USA). Z Hiszpanami bądź Amerykanami przyjdzie im się mierzyć w walce o półfinał turnieju deblowego US Open!

Łukasz Kubot był już raz w ćwierćfinale US Open w deblu, w 2010 roku (wraz z Oliverem Marachem z Austrii przegrali z Argentyńczykami Eudardo Schwankiem i Horacio Zeballosem 3:6, 6:7(3).Natomiast Alexander Peya docierał tu do finału, w 2013 roku.

Polak tylko raz pokonał drugą rundę w historii startów US Open i było to właśnie przed sześcioma laty, kiedy dotarł do najlepszej „ósemki”.

Minionej nocy nie powiodło się Łukaszowi Kubotowi i Andrei Hlavackovej (Czechy) w meczu 1/8 finału turnieju par mieszanych z Gabrielą Dąbrowski (Kanada) i Rohanem Bopanną (Indie), bowiem przegrali 7:5, 3:6, 7:10.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password