EURO U-21: Co, gdzie i jak?

Już za pół roku, dokładnie 16 czerwca 2017, rozpoczną się Mistrzostwa Europy do lat 21 w piłce nożnej. Co wyjątkowego w tej imprezie? W tym roku co prawda nie będzie to część olimpijskich eliminacji, ale… odbędą się one w Polsce.

Dwanaście najlepszych drużyn Europy zostało podzielone na trzy grupy. W każdej z nich rywalizować będą po cztery zespoły. Każdą z drużyn czeka bardzo trudne zadanie. Do następnego etapu rywalizacji, jakim będą półfinały, awansują tylko zwycięzcy grup oraz najlepsze drugie miejsce.

Bardzo ciekawie wygląda przydział meczów do każdego z sześciu stadionów. Najważniejsze pojedynki, a zatem półfinały i finał, rozegrają się na stadionie Cracovii w Krakowie oraz na nowym obiekcie w Tychach. Oprócz najważniejszych pojedynków, na tych obiektach rywalizować będą również drużyny, grające w grupie C. W Tychach zobaczymy zatem taki szlagier jak Niemcy-Czechy. Najszczęśliwsi będą jednak chyba kibice, którzy będą mieli okazję śledzić turniej w Krakowie. Tam właśnie odbędzie się finał, półfinał oraz mecze: Dania-Włochy, Niemcy-Dania i Włochy-Niemcy.

Fani reprezentacji Polski będą jednak musieli powstrzymać się przed wyjazdem na samo południe kraju. Biało-czerwoni, wraz z całą grupą A, w której rywalizują, grać będą na Arenie w Lublinie oraz na Kolporter Arena w Kielcach. Być może nie dojdzie tam do nadzwyczajnych pojedynków czy szlagierów, ale na pewno czekają nas niezapomniane emocje przy okazji meczów reprezentacji Polski.

Ostatnia z grup – grupa B – swoje mecze rozgrywać będzie natomiast na stadionach w Gdyni i Bydgoszczy. Najciekawszym z pojedynków będzie na pewno mecz, jaki odbędzie się 20 czerwca na stadionie Arki. Hiszpanie zmierzą się w nim z Portugalczykami. Ciekawie będzie również kilka dni wcześniej w Bydgoszczy, gdzie Portugalia zagra z Serbią.

TERMINARZ MISTRZOSTW EUROPY U-21:

Grupa A

Szwecja vs. Anglia 16 czerwca, Kielce
POLSKA vs. Słowacja 16 czerwca, Lublin
Słowacja vs. Anglia 19 czerwca, Kielce
POLSKA vs. Szwecja 19 czerwca, Lublin
POLSKA vs. Anglia 22 czerwca, Kielce
Szwecja vs. Słowacja 22 czerwca, Lublin

Grupa B

Portugalia vs. Serbia 17 czerwca, Bydgoszcz
Hiszpania vs. Macedonia 17 czerwca, Gdynia
Serbia vs. Macedonia 20 czerwca, Bydgoszcz
Portugalia vs. Hiszpania 20 czerwca, Gdynia
Macedonia vs. Portugalia 23 czerwca, Gdynia
Serbia vs. Hiszpania 23 czerwca, Bydgoszcz

Grupa C

Niemcy vs. Czechy 18 czerwca, Tychy
Dania vs. Włochy 18 czerwca, Kraków
Niemcy vs. Dania 21 czerwca, Kraków
Czechy vs. Włochy 21 czerwca, Tychy
Włochy vs. Niemcy 24 czerwca, Kraków
Czechy vs. Dania 24 czerwca, Tychy

Faza Finałowa

Półfinał 1 27 czerwca, Tychy
Półfinał 2 27 czerwca, Kraków
Finał 30 czerwca, Kraków

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password