EURO U21: Grupa C (zapowiedź)

Finały tegorocznych Mistrzostw Europy U-21 rozegrane zostaną w Krakowie i w Tychach. Miasta te będą mogły bardzo dobrze przygotować się na pojedynki o najwyższe cele. Wcześniej zagra tam bowiem grupa C, nazywana przez wielu mianem „grupy śmierci”.

Czy teamy z grupy C można uznawać za wyjątkowych faworytów do złotego medalu Mistrzostw Europy U-21? Raczej nie. Siła tej grupy polegać będzie jednak na niezwykle wyrównanym i – mimo wszystko – bardzo wysokim poziomie.

Aby zdać sobie sprawę, z czym mamy do czynienia, wystarczy nadmienić, że najsłabszą ekipą w tejże grupie zdają się być Duńczycy. Po trudnych eliminacjach, w których udało im się jednak zostawić w przegranym polu ekipy z Walii, Rumunii i Bułgarii, Skandynawowie zjawią się w Polsce. I choć na żadnych młodzieżowych zawodach Dania nie święciła sukcesów już od lat 90., nie będą na pewno skazani na ostatnie miejsce w grupie.

Duńska młodzież pokazała już bowiem swoje zdolności w eliminacjach oraz ostatnich meczach towarzyskich. Na EURO będą mieli już dużo poważniejszych partnerów do gry.

O sile reprezentacji Czech i Włoch mogliśmy przekonać się ostatnimi czasy na własnej skórze, gdy oba zespoły były w stanie zniszczyć wręcz naszą sekwencję obronną w meczach towarzyskich. Zarówno Czesi, jak i Włosi mają już w swoich gablotach Puchary Mistrzów EURO U-21. Nasi południowi sąsiedzi triumfowali w 2002, Włosi zaś w 2004 roku. Po zdobyciu złotych medali ani jedni, ani drudzy nie byli już jednak w stanie później nawiązać do tych sukcesów.

Podobny spadek tuż po wywalczeniu trofeum zanotowali Niemcy. Ci są przecież ostatnią ekipą sprzed „ery Hiszpanów”, która sięgnęła po złote medale na Mistrzostwach Europy U-21. Nasi zachodni sąsiedzi ostatnimi czasy odradzają się jednak. Zdolna niemiecka młodzież poprowadziła już przecież tamtejszą kadrę olimpijską po medal w Rio de Janeiro.

Jako, że nie udało się zdobyć im złota igrzysk olimpijskich, młodzieżowcy z Niemiec nadal są głodni sukcesów i zamierzają walczyć o medale także na EURO. Już każdy pojedynek grupowy będzie stanowił jednak dla nich bardzo trudną przeprawę.

Jako kibice możemy jedynie cieszyć się, że to Polska nie wpadła do tej niezwykle silnej grupy i… z zapartym tchem czekać na rozstrzygnięcia, jakie przyniosą nam mecze, rozgrywane w Krakowie i Tychach.


Terminarz Grupy C:

 18 czerwca  18:00  Niemcy vs. Czechy  Tychy
 20:45  Dania vs. Włochy  Kraków
 21 czerwca  18:00  Niemcy vs. Dania  Kraków
 20:45  Czechy vs. Włochy  Tychy
 24 czerwca  20:45  Włochy vs. Niemcy  Kraków
 20:45  Czechy vs. Dania  Tychy

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password