EYOF 2017: 81 polskich sportowców pojedzie do Győr

81 sportowców i 36 osób współpracujących liczy kadra Polski na XIV Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy w Győr. Biało-Czerwoni w dniach 23-29 lipca zaprezentują się w sześciu dyscyplinach sportu.

W kadrze znalazło się pięcioro gimnastyków, dwanaścioro judoków, sześcioro kajakarzy, sześcioro kolarzy, dwadzieścioro lekkoatletów, czworo tenisistów i dwunastoosobowa drużyna siatkarzy. Naszych reprezentantów zabraknie jedynie w zmaganiach w koszykówce i piłce ręcznej.

Skład Reprezentacji Polski na XIV Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy Győr 2017

Misja
Koszewska Marzenna – szef misji
Goś Dorota – zastępca szefa misji
Garlej Magdalena – członek misji
Goździak Dariusz – członek misji
Witkowski Paweł – członek misji
Piechal Tomasz – fotoreporter
Sikora Szymon – fotoreporter

Misja medyczna
Folga Andrzej – lekarz
Chomiuk Tomasz – fizjoterapeuta
Wrzosek Dominika – fizjoterapeuta

GIMNASTYKA SPORTOWA

Zawodnicy
Izdebski Miłosz – CWZS Zawisza KG Bydgoszcz
Kaśków Paweł – MKS Gdańsk
Łuka Oliwia – KS Iskra Zabrze
Sikora Barbara – KS Iskra Zabrze
Wroński Filip – NTG Nysa

Osoby współpracujące
Uracz Joanna – trener główny
Koperski Adam – trener
Malinowski Dariusz – trener
Wodyk Jacek – trener
Kocięda Paulina – sędzia
Kulbicki Piotr – sędzia

JUDO

Zawodnicy
Dolaziński Stanisław – UKJ Lemur Warszawa
Głogowska Karolina – GKS Czarni Bytom
Kolbusz Katarzyna – GKS Czarni Bytom
Kordyalik Wojciech – WKS Śląsk Wrocław
Kropska Natalia – GKS Czarni Bytom
Kubiak Kacper – KS Akademia Judo Poznań
Pieczyński Hubert – UKS Górnik Konin
Skipiała Michalina – UKJ Lemur Warszawa
Stodolski Adam – UKS Leśnik Kaczory
Szlachta Paulina – UKS Judo Wolbrom
Wolszczak Kinga – WKS Śląsk Wrocław
Zielski Tomasz – UKS Galeon Gdynia

Osoby współpracujące
Słyk Marek – trener główny
Jopek Tomasz – trener

KAJAKARSTWO

Zawodnicy
Hałas Bartosz – AZS AWF Poznań
Górska Julia – KST Włókniarz
Karolczuk Karolina – UKS Dojlidy Białystok
Mendelska Patrycja – AZS AWF Poznań
Szafraniec Stanisław – Posnania Poznań
Szlachta Maciej – CWZS Zawisza Stowarzyszenie Kajakowe

Osoby współpracujące
Szwed Tomasz – trener główny
Łabędzki Grzegorz – trener

KOLARSTWO

Zawodnicy
Dąbrowska Małgorzata – LKS BOXMED ATOM Dzierżoniów
Drobek Hubert – LKS Trasa Zielona Góra
Gałka Michał – UKS Copernicus Toruń
Kowalska Julia – KTK Kalisz
Majewski Kacper – KKS Gostyń
Olejniczak Zuzanna – KKS Gostyń

Osoby współpracujące
Szarycz Artur – trener główny
Mientki Marcin – trener

LEKKOATLETYKA

Zawodnicy
Augustyniak Jakub – GKS Olimpia Grudziądz
Bronowska Zuzanna – MKS Durasan Płońsk
Chrosta Filip – BKL Bełchatów
Czarnata Małgorzata – ULKS TYCHOWO
Goździewicz Piotr – UKS 12 Kalisz
Górzyński Robert – KB DZIESIATKA BIAŁOGARD
Jóźwiaczuk Katarzyna – OKS SKRA Warszawa
Kalitta Victoria – Zawisza Bydgoszcz
Kazimierska Klaudia – LKS VECTRA Włocławek
Kaźmierczak Weronika – UKS Błyskawica Domaniewice
Klocek Natalia – UKS HALSZKA, Szamotuły
Marok Wojciech – UKS Orkan Środa Wlkp.
Pająk Jakub – MKS Czechowice-Dziedzice
Polak Julia – TL „ROW” Rybnik
Ratajczyk Tomasz – PARK ZDUŃSKA WOLA
Rzeszewska Olga – ALKS AJP Gorzów Wlkp.
Skrzyszowska Pia – OKS Skra Warszawa
Staruch Nina – MKS Tomaszów Mazowiecki
Styś Aleksandra – MKS JUVENIA PUSZCZYKOWO
Ziebura Martyna – UKS „Czwórka” Żory

Osoby współpracujące
Radkiewicz Przemysław – trener główny
Baumgart Iwona – trener
Nowakowska Agnieszka – trener
Witek Mirosław – trener

PIŁKA SIATKOWA

Zawodnicy
Adamczyk Sebastian – Skra Bełchatów
Czyrniański Patryk – JSW Jastrzębie Zdrój
Firszt Bartosz – KS Metro Warszawa
Grygiel Filip – SK Górnik Radlin
Jezierski Szymon – BKS Chemik Bydgoszc
Kapica Remigiusz – AZS 2020 Częstochowa
Michalak Bartosz – KS Wifama Łódź
Prokopczuk Rafał – MOS WOLA Warszawa
Rajsner Wiktor – BKS Chemik Bydgoszc
Sługocki Artur – KS Wifama Łódź
Szymura Kamil – AZS 2020 Częstochowa
Zaguła Jędrzej – Norwid Częstochowa

Osoby współpracujące
Zendeł Maciej – trener główny
Pawlik Sebastian – trener
Pszczoła Piotr – trener
Tataradziński Piotr – fizjoterapeuta
Walerzak Marcin – sędzia

PŁYWANIE

Zawodnicy
Cieśla Oskar – AZS AWF KATOWICE
Dąbrowska Tatiana – UKS 190 Łódź
Dubas Mateusz – AZS AWF KATOWICE
Goraj Marcin – UKS „SMS GALICJA” Kraków
Herasimowicz Zuzanna – UKS DWÓJKA MORENA GDAŃSK
Jaśkiewicz Adrian – IUKS Muszelka Warszawa
Karolczak Jan – UKS G-8 Bielany Warszawa
Knop Aleksandra – UKS 190 Łódź
Kramer Aleksandra – TP Zielona Góra
Murawska Maria – UKS Piątka Ostrołeka
Orlicz Filip – UKS G-8 Bielany Warszawa
Piotrowski Kacper – WKS ŚLĄSK WROCŁAW
Trambowicz Zuzanna – MKS SP 63 Bydgoszcz
Warzocha Albert – UKS CITYZEN Poznań
Wilczewska Aleksandra – KS OLIMPIA Lublin
Wojtkowiak Alicja – MKS Park wodny Tarn-Góry

Osoby współpracujące
Chrościelewski Jarosław – trener główny
Kaja Tomasz – trener
Pąchalski Sławomir – trener
Rakowski Bartosz – fizjoterapeuta

TENIS

Zawodnicy
Baszak Weronika – Redeco Wrocław
Lorens Mikołaj – AZS Poznań
Taczała Dawid – AZS Poznań
Wierzbowska Aleksandra – KKS Olsza Kraków

Osoba współpracująca
Walków Michał – trener główny

źródło: PKOl