EYOF 2017 – Biegi narciarskie: Dziesięcioro biegaczy w kadrze Polski!

Polski Związek Narciarski podał składy kadr narodowych na XIII Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy (EYOWF), który w lutym odbędzie się w tureckim Erzurum. Na liście powołanych na tę imprezę znalazły się nazwiska pięciu młodych polskich biegaczek i pięciu biegaczy narciarskich.

Przez ostatnie dwa tygodnie zawodnicy z roczników 1999-2000 rywalizowali w krajowych eliminacjach do Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Erzurum. Na eliminacje złożyły się cztery biegi: w dniach 7-8 stycznia w ramach Pucharu Bieszczadów rozegrano sprinty stylem dowolnym oraz biegi na dystansie 5 km stylem klasycznym dziewcząt i chłopców, a tydzień później w Zakopanem (14-15 stycznia) w ramach „Biegu na igrzyska” rywalizowano na dystansach klasykiem (5 km dla dziewcząt i 7.5 km dla chłopców) oraz „łyżwą” (7.5 km i 10 km). Pięć biegaczek i pięciu biegaczy, którzy w eliminacjach zaprezentowali najlepszą dyspozycję, otrzymało powołania do kadry narodowej na EYOF (w tym gronie jest dwójka zawodników rezerwowych). Do Turcji pojadą:

Zawodniczki:

Izabela Marcisz (rocznik 2000) – ST Prządki SKI
Eliza Rucka (rocznik 2000) – MKS Istebna
Weronika Kaleta (rocznik 1999) – LKS Hilltop Wiśniowa-Osieczany
Kamila Boczkowska (rocznik 1999) – MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
Klaudia Pytel – rezerwa (rocznik 1999) – SSR LZS Sokół Szczyrk

Trener: Krzysztof Wańczyk

Zawodnicy:

Dawid Damian (rocznik 2000) – KS Jedność Nowy Sącz
Marek Welusz (rocznik 1999) – SSR LZS Sokół Szczyrk
Wiktor Czaja (rocznik 1999) – KS Jedność Nowy Sącz
Michał Boreczek (rocznik 2000) – MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
Oskar Wysocki – rezerwa (rocznik 1999) – MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

Trener: Marcin Rzeszótko

XIII Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy odbędzie się w tureckim Erzurum w dniach 13-17 lutego 2016 roku. Biegaczki i biegacze narciarscy z roczników 1999-2000 będą rywalizować w czterech konkurencjach: biegach na 5/7.5 km stylem klasycznym, biegach na 7.5/10 km stylem dowolnym, sprintach stylem dowolnym i sztafecie mieszanej. Na starcie każdej konkurencji indywidualnej może stanąć maksymalnie czterech zawodników z każdego kraju.

źródło: pzn.pl

Inga Świetlicka942 Posts

<p>Od igrzysk w Atlancie wierny kibic polskich olimpijczyków. W redakcji od 2013 roku, pisze głównie o biegach narciarskich, siatkówce i gimnastyce artystycznej. Oprócz sportu pasjonatka podróży bliższych i dalszych (zwłaszcza do Rosji i byłych republik radzieckich) oraz dobrych książek i rollercoasterów.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password