EYOF 2017 – Biegi narciarskie: Znamy szerokie kadry Polaków!

Polski Związek Narciarski ustalił składy szerokich kadr biegaczy i biegaczek narciarskich, którzy powalczą o wyjazd na XIV Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy w Erzurum. Na liście znalazło się 19 nazwisk, na zawody w lutym przyszłego roku pojedzie maksymalnie ośmioro zawodników – cztery biegaczki i czterech biegaczy.

XIII Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy odbędzie się w tureckim Erzurum w dniach 13-17 lutego 2016 roku. Biegaczki i biegacze narciarscy z roczników 1999-2000 będą rywalizować w czterech konkurencjach: biegach na 5/7.5 km stylem klasycznym, biegach na 7.5/10 km stylem dowolnym, sprintach stylem dowolnym i sztafecie mieszanej. Każdy kraj ma prawo do wystawienia w zawodach maksymalnie ośmiu reprezentantów: czterech biegaczek i czterech biegaczy.

Jak donosi portal skipol.pl, PZN na wrześniowym posiedzeniu komisji biegów w Marklowicach ustalił składy szerokich kadr Polaków na te zawody. W kadrze dziewcząt znalazło się dziesięć zawodniczek: reprezentantka kadry młodzieżowej Kamila Boczkowska, a także Iwona Piekarz, Weronika Kaleta, Marta Kocemba, Klaudia Pytel (wszystkie rocznik ’99), Magdalena Kobielusz, Kamila Borkowska, Eliza Rucka, Izabela Marcisz i Kamila Gruszka (wszystkie rocznik 2000). Kadra chłopców liczy dziewięcioro zawodników, którymi są: Marek Welusz, Wiktor Czaja, Oskar Wysocki i Krzysztof Puda z rocznika 1999 oraz Dawid Damian, Michał Boreczek, Alan Ciborowski, Mateusz Posiadała i Maciej Zdziechowski z rocznika 2000.

Zawodników, którzy w lutym przyszłego roku pojadą do Turcji wyłonią zawody kwalifikacyjne: Puchar Bieszczadów (7-8 stycznia 2017) i Bieg na igrzyska w Zakopanem (14-15 stycznia). We wspomnianych zawodach biegacze będą zdobywać punkty wg następującego schematu:

  1. miejsce – 13pkt.
  2. miejsce – 11 pkt.
  3. miejsce – 9 pkt.
  4. miejsce – 7 pkt.
  5. miejsce – 5 pkt.
  6. miejsce – 3 pkt.
  7. miejsce – 1 pkt.

Czworo zawodników i zawodniczek z najlepszą punktacją łączną z czterech biegów będzie reprezentować Polskę na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Erzurum.

źródło: skipol.pl

Inga Świetlicka939 Posts

<p>Od igrzysk w Atlancie wierny kibic polskich olimpijczyków. W redakcji od 2013 roku, pisze głównie o biegach narciarskich, siatkówce i gimnastyce artystycznej. Oprócz sportu pasjonatka podróży bliższych i dalszych (zwłaszcza do Rosji i byłych republik radzieckich) oraz dobrych książek i rollercoasterów.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password