EYOF 2017 – Curling: Brązowy medal Polek

Polskie curlerki wywalczył brązowy medal Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Erzurum. Nasze zawodniczki pokonały w „małym finale” Norweżki 5:3.

W półfinale Biało-Czerwone zmierzyły się z Turczynkami. Pierwszą partię zespół Berivan Polat wygrał za jeden punkt, w drugiej aż cztery oczka zapisały na konto Polki, w trzeciej jednak nasze rywalki wyrównały stan meczu. Czwarty i piąty end zakończyły się wygraną gospodyń 1:0, w szóstej i siódmej jednak tak samo wysoko triumfowała ekipa Darii Chmarry. Ostatni end na swoją korzyść rozstrzygnęły Turczynki, zapisując na konto oczko na wagę zwycięstwa w całym meczu 7:6. W drugim półfinale Rosjanki pokonały Norweżki 10:5.

Mecz o brąz ze Skandynawkami był bardzo wyrównany – Polki wygrywały 1:0 partie nieparzyste, a Norweżki parzyste. Dopiero w ostatnim endzie Biało-Czerwone wyłamały się, zdobywając punkt na wagę zwycięstwa 5:3, co dało naszej drużynie brązowy medal imprezy w Erzurum. Złoto zdobyły Rosjanki, które w finale pokonały Turczynki 7:2.

Podium turnieju kobiet:
1. Rosja (Anastasija Miszczenko, Arina Piantina, Nadieżda Beliakowa, Irina Nizowcewa – skip, Marija Ermeiczuk – rezerwowa)
2. Turcja (Hilal Nevruz, Zeynep Oztemir, Mihriban Polat, Berivan Polat – skip, Kader Macit – rezerwowa)
3. Polska (Marta Leszczyńska, Katarzyna Orlińska, Karolina Mandes, Daria Chmarra – skip, Ewa Nogły – rezerwowa)

W turnieju panów półfinały wygrali Holendrzy (4:2 ze Słoweńcami) i Rosjanie (3:2 z Turkami). W finale 5:3 triumfowała ekipa Sbornej, natomiast brąz zdobył zespół z Bałkanów, pokonując gospodarzy 6:3.

Podium turnieju mężczyzn:
1. Rosja (Dmitrij Sirotkin, Kirił Postnow, Sergiej Maksimow, German Doronin – skip, Georgij Epremian – rezerwowy)
2. Holandia (Olaf Bolkenbaas, Bart Klomp, Jop Kuijpers, Wouter Gosgens – skip)
3. Słowenia (Luka Prezelj, Simon Langus, Aljaz Stopar, Stefan Sever – skip, Noel Gregori – rezerwowy)

Wojciech Nowakowski2413 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password