Fatalny mecz Polaków, koniec marzeń o Igrzyskach

Zwycięstwem Hiszpanii zakończył się ostatni mecz turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. Gospodarze turnieju pokonali Polaków 33:22. Ten wynik oznacza, że Biało-Czerwoni nie pojadą na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Zapis relacji LIVE z tego meczu TUTAJ

W pierwszej połowie Polacy byli strasznie nieskuteczni – nie wykorzystywali kontrataków, a rzuty z koła kończyły się na poprzeczkach lub słupkach. Do tego doszła też słaba postawa naszych bramkarzy (zarówno Wichary jak i Szmal mieli poniżej 20% skuteczności przy ponad 50% Hombradosa) i w efekcie na przerwę schodziliśmy przegrywając 9:18.

Druga połowa podtrzymała ten wynik, choć trochę lepiej spisywali się nasz obrotowy, Bartosz Jurecki. W obronie jednak Polacy nie istnieli (nie byli w stanie nawet zebrać piłki odbitej od słupka), a Hiszpanie wykorzystywali praktycznie wszystkie okazje.

Z turnieju w Alicante na Igrzyska Olimpijskie awans uzyskali Hiszpanie oraz Serbowie.

Polska – Hiszpania 22:33 (9:18)

sędziowie: Abrahamsen, Kristiansen (Norwegia)