Fatalny występ Włoszek, dwie Polki w finale

 

Zakończyły się kwalifikacje do turnieju głównego zawodów z cyklu Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym w Rio de Janeiro. Awans do sobotniego konkursu uzyskały dwie Polki – Sylwia Gawlikowska i Aleksandra Skarżyńska. Ta sztuka nie udała Katarzynie Wójcik oraz Joannie Gomolińskiej.

 

Tak jak przed tygodniem kwalifikacje rozegrano w trzech grupach, z których do sobotniego finału awansowało po 12 zawodniczek. Gawlikowska i Gomolińska trafiły do grupy A, natomiast Wójcik i Skarżyńska do grupy B.

Świetnie kwalifikacje rozpoczęła Gawlikowska, która wygrała 21 pojedynków na szpady i po pierwszej konkurencji zajmowała ex aequo z Leną Schoeneborn pierwsze miejsce. Polka uzyskała również niezły czas w pływaniu – 2:18.87. Dało jej to samodzielne prowadzenie. Kombinację Polka odpuściła zachowując siły na sobotę i przybiegła do mety w czasie 13:11.30 zajmując ostatecznie trzecie miejsce w grupie A.

Znacznie słabiej poszło Joannie Gomolińskiej, która w szermierce pokonała tylko siedem przeciwniczek i zajmowała 25. miejsce w grupie. Polka świetnie przepłynęła 200m stylem dowolnym (2:16.57 – drugi czas w grupie), jednak szczęście nie trwało długo – Gomolińska nie ukończyła kombinacji i została sklasyfikowana na ostatnim miejscu w grupie A.

Dużo szczęścia miała Aleksandra Skarżyńska, która zaczęła dość przeciętnie – wygrała 12 walk i po szermierce zajmowała 13. miejsce, a w pływaniu osiągnęła 16. czas w grupie – 2:24.72. Na szczęście świetnie przebiegła kombinację i z drugim czasem w tej konkurencji awansowała na ostatnie dające awans w tej grupie miejsce.

Trochę słabiej spisała się Katarzyna Wójcik – po wygraniu zaledwie dziewięciu walk była 21. po szermierce, a w pływaniu uzyskała czas 2:22.19. Podobnie jak Skarżyńska, Wójcik nieźle przebiegła kombinację (12:23.80 – 5. czas), ale wystarczyło to zaledwie do zajęcia 15. miejsca.

W sobotnim konkursie niespodziewanie nie zobaczymy żadnej Włoszki – awansu nie udało się uzyskać Sabrinie Crognale, Lavinii Bonessio ani Claudii Cesarini. Swoje grupy kwalifikacyjne wygrały natomiast Lena Schoeneborn, Elodie Clouvel oraz Yane Marques.

W piątek w Rio de Janeiro w kwalifikacjach zaprezentują się panowie, a wśród nich czterech Polaków – Remigiusz Golis, Tomasz Chmielewski, Bartosz Majewski i Szymon Staśkiewicz.

Wojciech Nowakowski2409 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password