Finał PŚ w strzelectwie: Erik Varga najlepszy w trapie na zakończenie sezonu

issf_logoSłowak Erik Varga tryumfował w trapie podczas zawodów finałowych Pucharu Świata, w których startuje 12 najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach. Na strzelnicy w Abu Dabi (ZEA) pokonał w finale Włocha Valerio Graziniego. Trzecie miejsce zajął kolejny reprezentant z półwyspu Apenińskiego – Massimo Fabbrizi.

Varga musi mówić o szczęściu, bowiem do półfinału awansował z ostatniego premiowanego miejsca. Słowak z wynikiem 119 zestrzelonych rzutków zajął 6. miejsce. Kwalifikacje wygrał Rosjanin Aleksie Alipow (123 pkt).

W półfinale aż trzech zawodników uzyskało po 13 na 15 możliwych punktów i o tym kto awansuje do finału, trzeba było rozstrzygać w tzw. shoot-offie. Ostatecznie szansy walki o złoto dostąpili Erik Varga i Valerio Grazini. Trzeciemu z tych, którzy uzyskali 13 pkt, czyli Aaronowi Headingowi pozostał pojedynek o brąz z Massimo Fabbrizim. Ostatecznie Brytyjczyk skończył zawody na 4. pozycji, bowiem w „małym finale” przegrał z Włochem 14:11. W finale Varga i Grazini po raz kolejny uzyskali identyczny rezultat (14 ptk), więc znowu mieliśmy dogrywkę. W niej lepszy okazał się Słowak i to on stanął na najwyższym stopniu podium.

W półfinale odpadli wcześniej Giovanni Pellielo, czyli ten, który miał być najlepszym z Włochów, bowiem to aktualny mistrz globu oraz zwycięzca kwalifikacji Aleksiej Alipow.