Finał PŚ w strzelectwie: Erik Varga najlepszy w trapie na zakończenie sezonu

issf_logoSłowak Erik Varga tryumfował w trapie podczas zawodów finałowych Pucharu Świata, w których startuje 12 najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach. Na strzelnicy w Abu Dabi (ZEA) pokonał w finale Włocha Valerio Graziniego. Trzecie miejsce zajął kolejny reprezentant z półwyspu Apenińskiego – Massimo Fabbrizi.

Varga musi mówić o szczęściu, bowiem do półfinału awansował z ostatniego premiowanego miejsca. Słowak z wynikiem 119 zestrzelonych rzutków zajął 6. miejsce. Kwalifikacje wygrał Rosjanin Aleksie Alipow (123 pkt).

W półfinale aż trzech zawodników uzyskało po 13 na 15 możliwych punktów i o tym kto awansuje do finału, trzeba było rozstrzygać w tzw. shoot-offie. Ostatecznie szansy walki o złoto dostąpili Erik Varga i Valerio Grazini. Trzeciemu z tych, którzy uzyskali 13 pkt, czyli Aaronowi Headingowi pozostał pojedynek o brąz z Massimo Fabbrizim. Ostatecznie Brytyjczyk skończył zawody na 4. pozycji, bowiem w „małym finale” przegrał z Włochem 14:11. W finale Varga i Grazini po raz kolejny uzyskali identyczny rezultat (14 ptk), więc znowu mieliśmy dogrywkę. W niej lepszy okazał się Słowak i to on stanął na najwyższym stopniu podium.

W półfinale odpadli wcześniej Giovanni Pellielo, czyli ten, który miał być najlepszym z Włochów, bowiem to aktualny mistrz globu oraz zwycięzca kwalifikacji Aleksiej Alipow.

1. Erik Varga (Słowacja)
2. Valerio Grazini (Włochy)
3. Massimo Fabbrizi (Włochy)
4. Aaron Heading (Wielka Brytania)
5. Giovani Pellielo (Włochy)
6. Aleksiej Alipow (Rosja)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password