Finał Pucharu Świata w rzutkach: Alipow najlepszy w trapie

Kolejnego dnia finału Pucharu Świata w rzutkach poznaliśmy zwycięzcę w męskiej rywalizacji trapu. Najlepszy okazał się Aleksiej Alipow. Dzisiejsza wygrana Rosjanina jest pocieszeniem po nieudanym występie na Igrzyskach Olimpijskich.

To nie były udane zawody dla tegorocznych medalistów olimpijskich. W słoweńskim Mariborze „karty rozdawali” ci, którzy w londyńskich zawodach zaprezentowali się nieco słabiej. Eliminacje, które zaczęły się już w sobotę, wygrał Oguzhan Tuzun. Turek pomylił się zaledwie dwa razy i do rundy finałowej przystępował z dwupunktową przewagą nad drugim Erminio Frascą z Włoch. Do finału awansowali również: chorwacki złoty medalista olimpijski – Giovanni Cernogoraz, Brytyjczyk Edward Ling, Rosjanin Aleksiej Alipow (wszyscy 120 pkt) oraz Jesus Serrano z Hiszpanii (119 pkt). Eliminacji nie przeszli srebrny i brązowy medalista z Londynu oraz ten, który w tamtych zawodach zajął miejsce tuż za podium, czyli: Massimo Fabrizzi (Włochy; 8. miejsce), Fehaid Aldeehani (Kuwejt; 9. miejsce) i Michael Diamond (Australia; 10 miejsce).

W rundzie finałowej bezbłędnie strzelał Aleksiej Alipow, dzięki czemu zdobył łącznie 145 punktów. Tyle samo uzyskał Oguzhan Tuzun, jednak ten w finale mylił się trzykrotnie. Na najwyższym stopniu podium stanął ten, który wygrał dogrywkę, czyli Rosjanin. Wszystkie rzutki w decydującej rundzie ustrzelił również Jesus Serrano, dzięki czemu w klasyfikacji przesunął się z szóstej na trzecią pozycję. Rozczarował Giovanni Cernogoraz, który trafił tylko 17 rzutków, przez co został sklasyfikowany na szóstej lokacie.

Jutro poznamy zwycięzców w trapie podwójnym mężczyzn i w skeecie kobiet.