Finnish Open – tylko Cwalina i Łogosz

Dziś w Vantaa rozpoczął się kolejny badmintonowy turniej kategorii Internatonal Challenge- Finnish Open. W Finladii w turnieju głównym wystartowali reprezentanci Polski. Tylko deblowi Adam Cwalina – Michał Łogosz udało się przebrnąć pierwsza rundę.

Jako pierwsza na kort wyszła Kamila Augustyn. Mająca niewielkie szanse na olimpijską kwalifikację Polka musi za wszelką cenę szukać rankingowych punktów, a dobrą ku temu okazją był fiński turniej. Niestety po zaciętym spotkaniu Polka przegrała w pierwszym swoim spotkaniu turnieju głównego z Angielką Elizabeth Cann. Pierwszy set przebiegał po myśli Kamili – wygrała go Polka 21:15. Wydawało się, że w drugim secie będzie podobnie, niestety role się odwróciły i Brytyjka kontrolowała sytuację wygrywając ostatecznie 21:16. Niestety decydujący set miał przebieg identyczny jak drugi. Cann byłą lepsza, szybciej opanowała nerwy i wygrała 21:16, a całe spotkanie 2:1.

Jako drudzy mieli wyjść na kort rozstawieni z numerem czwartym Nadieżda Zięba i Robert Mateusiak. Niestety znane już zdrowotne kłopoty naszego miksta zmusiły ich do wycofania się z turnieju. Ichy sytuacja w kontekście olimpijskiego awansu staje się nader kłopotliwa.

Na koniec dnia humory poprawił nam nasz eksportowy debel Adam Cwalina i Michał Łogosz. Rozstawieni w turnieju z numerem pierwszym Polacy nie mieli większych kłopotów z pokonaniem fińskiej pary Henrii Aarnio i Joonas Korhonen. Wynik 21:12 i 21:8 mówi sam za siebie. Jako że Polacy w pierwszej rundzie mieli wolny los jutro czeka ich już ćwierćfinał – przeciwnikami będą także Finowie: Iikka Heino i Mika Kongas