FIVB Beach Volleyball Swatch World Tour Sanya Open- finał w rytmie samby!

Na białych plażach chińskiego wybrzeża kolejne emocjonujace starcia- dziś o występ w półfinale i same półfinały.W Swatch World Tour Fortuna zakręciła swym kołem- Brazylijki wzięły odwet na Chinkach i tym razem to one zdetronizowały rywalki przed ich własną publicznością. Gospodynie Xue Chen i Zhang Xi przegrały z Julianą Felisbertą Silvą i Larissą Francą.

Trzecią parą kolejnego etapu, wchodzącą do niego jako „Lucky loosers”, były Austriaczki Sara Montegnolli i Barbara Hansel. Panie pokonały 21-12 21-18 Czeszki Kristynę Kolocovą i Marketę Slukovą w czasie 41 minut.Czekało je starcie z rozstawionymi z nr 3 Brazylijkami Talitą i Antonelli. Zeszłotygodniowe "sreberka" pokonały Montagnolli- Hansel 21-14 21-17. Zapewnienie sobie, co najmniej, srebra zajęło im jedynie 29 minut.

Inne obywatelki stolicy samby- Juliana Silva i Larissa Franca wywalczyły możliwość występu w półfinale, w niespełna 39 minut triumfując 21-13 21-15 nad Australijkami Beccharą Palmer i Louisą Bawden.

W drugiej rozgrywce dzisiejszego dnia turniejowy nr 2 zmierzył się z aktualnymi liderkami.Brazylijki, które potknięcie w spotkaniu czwartej rundy mogło kosztować wyeliminowanie z zawodów, w niecałe trzy kwadranse uporały się 21-17 21-16 ze swoimi przeciwniczkami, zapewniając sobie miejsce w niedzielnych finałach.Chinki przyjechały na turniej, aby bronić zdobytego w Brazylii złota i pole position w klasyfikacji generalnej cyklu. To one były typowane jako liderki w tym spotkaniu, choć to południowoamerykańska para ma lepsze CV. Juliana i Larissa triumfują w Swatch World Tour od roku 2005, z małą przerwą w roku 2008. Ponadto panie są wielokrotnymi zdobywczyniami nagród specjalnych turnieju: Juliana w kategoriach Najlepszy Blok, Najlpeszy Zawodnik Ofensywny, Najlepeszy z Najlepszych, Sportowa Osobowość; Larissa zaś zdobyła tytuły Najlpeszego Zawodnika Defensywnego, Najlepiej Ścinającego Zawodnika, Najlepiej Wystawiający. Razem sześciokrotnie zdobyły tytuł Drużyny Roku. Mimo to w zeszłym tygodniu w Brazylii znalazły się poza podium. Teraz mają szansę na odrobienie start punktowych w walce o obronę tytułu.

Przypomnijmy, iż panie walczą nie tylko o medale w prestiżowej imprezie, ale także o bilet do Londynu 2012. Sanya Open jest jednym z turniejów zaliczajacych się do kwalifikacji olimpijskich.

Mecz o 3-cie miejsce odbędzie się jutro o 4:00 czasu polskiego, godzinę później rozpocznie się walka o złoto.