FIVB Beach Volleyball Swatch World Tour Sanya Open- znamy pierwszych półfinalistów

 

Po rozegraniu kolejnych rund Sanya Open faworytki turnieju , Chinki Xue-Zhang Xi i Brazylijki Talita-Antonelli, zostały pierwszymi półfinalistkami, wciąż zachowując czyste konto.

W trzeciej rundzie gospodynie pokonały Giorię Daniela i Giulię Momoli 21-13 21-6, by potem rozłożyć na łopatki Sarę Montagnolli i Barbarę Hansel 21-11 21-17. Tym samym jako pierwsze zapewniły sobie występ w półfinale. Ich rywalkami będą zwyciężczynie meczu nr 57, w którym zmierzą się Brazylijki Larissa-Juliana, które przegrały dziś w czwartej rundzie z drugą półfinałową parą 21-17 21-18, z Belgijkami Mouha-Gielen lub Australijkami Bawden-Palmer.

Rozstawione z nr 2 Brazylijki nim awansowały pokonały swoje rodaczki Angelę Vieira i Lilianę Maestrini 22-20 22-20 w meczu trzeciej rundy. Ich kolejnymi rywalkami będą Montagnolli i Hansel lub, jeśli przegrają, lepsza para czesko- kanadyjskiego spotkania Kolocova-Slukova kontra Bansley-Maloney.

„Drugi mecz wiele nas nauczył, wywierały na nas dużą presję. Przez ostatnie cztery mecze znacznie się poprawiłyśmy, jednak sądzę, że wciąż musimy poprawić to i owo w obronie i rozegraniu. Pierwszy set nie był zbyt trudny, ale w drugim dokonały pewnych zmian i musiałyśmy się szybko dostosować” komentowały po meczu Chinki.

Włoszki po 37 minutowej bitwie z Julianą i Larissą: „Jesteśmy zadowolone, ale myślę, ze gramy na tym samym poziomie. Ciężko jest przeciwko nim grać, to zawsze bardzo wyrównane spotkania, myślę, ze dziś byłyśmy bardziej skupione. Jesteśmy szczęśliwe, to dla nas ważny rok, znów jesteśmy w półfinałach i to jest bardzo dobre dla naszej drużyny. Naszym celem zawsze jest gra o złoto i robimy wszystko, by to osiągnąć.”

 

Źródło: Fivb.org

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password