Florecistki czwarte i jadą na Igrzyska

Polskie florecistki zajęły 4 miejsce w drużynowym Pucharze Świata w Budapeszcie. Oznacza to, że zachowały 4. miejsce w rankingu FIE i wystartują w turnieju drużynowym Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Daje to jednocześnie start trzech florecistek w turnieju indywidulanym w Londynie.

Polskie florecistki w budapesztańskim turnieju zajęły 4. miejsce. Ta czarta lokata je ostatnio zdecydowanie prześladuje. Takie miejsce zajmą w olimpijskim rankingu, takie miejsce zajmowały w wielu ważnych zawodach w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Miejmy nadzieję, że to się zmieni w Londynie, w trakcie Igrzysk Olimpijskich. I to zmieni na lepsze, czyli na medal.

Dzis Polki zaczęły spokojnie – bez większego wysiłku, kontrolując sytuację pokonały w pierwszym meczu Meksyk 42:36. W walce o wejście do półfinału zmierzyły się z ekipą USA. To już był bardzo wyrównany, emocjonujący, stojący na wysokim poziomie mecz. Długo wydawało się, że Amerykanki będą górą, ale na szczęście końcówka należała do naszych reprezentantek. Wygrały one ten mecz 45:43. Awans do półfinału zapewniał już polkom w 100 procentach udział w Igrzyskach w Londynie. Ten sukces spowodował zapewne rozprężenia w naszej ekipie. A trafiły Polki w półfinale tradycyjnie już na rozstawione z numerem 1. Włoszki. Jak na razie Polki nie znajdują sposobu na swoje odwieczne rywalki z Italii. Tym razem przegrały 35:45. Pozostaje mieć nadzieję, że w Londynie karta się odwróci. W meczu o tzecie miejsce nasze dziewczyny walczyły z Koreą Południową. To nie był mecz ani piękny ani interesujący. Azjatki okazały się nieco lepsze (37:30) i to one staną na najniższym stopniu podium.

Dla nas najważniejsze było jednak przypieczętowanie przez Polki awansu na Igrzyska.

Końcowa klasyfikacja:

1. Włochy

2. Rosja

3. Korea Południowa

4. Polska

5. Francja

6. Węgry

7. Niemcy

8. USA

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password